Chcete chudnúť? Stavte na škoricu

Máte radi veľa korenených jedál? Určite sa nevzdávajte tohto svojho koníčka. Všetky druhy byliniek a korenín môžu mať vynikajúci vplyv na trávenie. Ak trpíte rôznymi tráviacimi problémami, ako sú plynatosť, nadúvanie alebo zápcha, správne korenie môže pomôcť vášmu žalúdku a črevám lepšie, rýchlejšie a efektívnejšie spracovať potravu. Korenie má tiež významný vplyv na postavu. S ktorými koreninami môžete dosiahnuť štíhlosť?

Prostriedok na stabilizáciu hladiny cukru v krvi

Škorica výrazne podporuje metabolizmus, čistí črevá. Pomáha odbúravať tuky a, čo je obzvlášť dôležité pre tvarované krivky, stabilizuje hladinu cukru v krvi, čo bolo dokázané aj vedeckým výskumom. Preto sa odporúča aj pre diabetikov. Skúste si do čaju pridať škoricu.

Cesnak čistí črevá

Cesnak je prírodné antibiotikum. Ak nemáte dôležité pracovné stretnutie alebo schôdzku so šéfom, neváhajte si ho dopriať. Znižuje krvný tlak a škodlivý cholesterol. Allicín, jeho antibakteriálna zložka, pôsobí aj ako lekár pre črevá.

Fenikel proti plynatosti

U nás nie je fenikel až takým bežným korením, ale možno Taliani alebo Francúzi ho používajú často. Skúste ho pridať aj do svojich jedál. Pomáha tiež rozkladať tuky a jeho účinky na plynatosť sú neoceniteľné. Pôsobí proti črevným kŕčom.

Zázvor proti prechladnutiu a na boj s kalóriami

Zázvor je všeliek. Hodí sa k mäsu, ktorému dodáva šmrnc. Zázvorový čaj je skvelou prevenciou proti prechladnutiu, posilňuje imunitu a počas chrípkového obdobia vás udrží mimo postele. Okrem toho má významnú schopnosť zahriať telo a naštartovať metabolizmus. So zázvorom bude jednoduché spaľovanie kalórií hračkou.

Chilli na dobré spálenie

Pochutnávate si na thajských špecialitách s tromi papričkami v jedálnom lístku a občas si doma vyrobíte takúto žiletku? Darí sa vám dobre. Chilli korenie totiž dokáže zahriať vaše vnútro, a tak účinnejšie spracovať jedlo. S korenenými jedlami môžete ľahšie získať ladné krivky.