Mýty, ktoré nám vnucuje kozmetický priemysel

Či chceme alebo nie, reklamy v televízii nás, žiaľ, ovplyvňujú. Musíme sa však zamyslieť nad tým, nakoľko sú pravdivé. Kozmetický priemysel nás chce presvedčiť, že potrebujeme špeciálnu riasenku, krém na každú časť tela a podobné nezmysly. Väčšina ich tvrdení však nie je pravdivá. Nie je pravda, že všetko, čo sa hovorí v reklamách, je pravda. Podľa zákona to nemôže byť ani lož – ale určité zveličenie je povolené. Akým mýtom najčastejšie veríme?

Známejšia značka znamená lepšiu kvalitu

Pravdepodobne je niečo pravdy na tom, že niektoré kozmetické značky sa snažia nepoškodiť svoje meno nekvalitným výrobkom. Bohužiaľ, existujú aj také, pri ktorých sa nemôžete spoliehať na samotnú značku, pokiaľ ide o kvalitu. Základom je vždy chemické zloženie. Cena nie je ukazovateľom kvality.

Existujú produkty proti starnutiu

Žiadny krém vám nevráti mladú pleť. Môže len spomaliť príznaky starnutia, napríklad vyplniť vrásky. Prípravky proti starnutiu tiež udržiavajú pružnosť pokožky a zabraňujú jej pigmentácii – ale to dokáže aj prírodná kozmetika, veď si ju môžete vyrobiť sami doma.

Očný krém a krém na tvár

Aký je medzi nimi rozdiel? Minimálne. V podstate ide o rovnaký výrobok, ale v prípade očného krému v menšom balení a za vyššiu cenu. Na niektorých očných krémoch sa dokonca dočítate, že by nemali prísť do kontaktu s okom.

Existujú krémy proti celulitíde

Bohužiaľ, nanesením krému sa celulitídy nezbavíte. Takýto produkt neexistuje. Ak sa chcete zbaviť celulitídy, musíte dodržiavať správny pitný režim, zdravú stravu a dostatok pohybu.

Opaľovanie je zdravé

Každé opaľovanie predstavuje riziko pre vašu pokožku. Hoci nám opálenie môže pomôcť dosiahnuť atraktívnu farbu pokožky (v závislosti od typu pleti), má aj svoje nevýhody. Napríklad dehydratácia pokožky, ktorá spôsobuje jej rýchlejšie starnutie.