Netradičné miesta, ktoré navštíviť pri cestovaní po USA

Spojené štáty americké nám konečne otvorili svoje brány, preto už môžeme začať plánovať svoju budúcu dovolenku. Amerika je lákadlom mnohých ľudí, avšak väčšina túži vidieť tradičné pamiatky. Poďme si však spomenúť menej tradičné miesta, ktoré stoja za videnie. Nie, USA naozaj nie je iba o Soche Slobody alebo o Empire State Bulding. Ukrýva oveľa viac.

Golden Gate Brigde

Jednou zo zastávok vášho putovania po Spojených štátoch je rozhodne aj Golden Gate Brigde. Ide o ten úplne typický červený (alebo oranžový?) most v San Franciscu, ktorý je zároveň jedným z najviac fotografovaných mostov vôbec. Ide o úplne fascinujúci visutý most, ktorý sa stal symbolom tohto mesta.

Kennedyho vesmírne stredisko

Pokiaľ chcete spoznať Ameriku aj inak, odporúčame navštíviť jedno z tunajších múzeí alebo stredísk. Ak vás aspoň trochu láka vesmír a milujete túto tematiku, vaše kroky budú pravdepodobne mieriť do Kennedyho vesmírneho strediska, kde môžete obdivovať množstvo výnimočných exponátov. Nachádza sa tu dokonca aj spálený trup raketoplánu Atlantis, ktorý za dobu svojho fungovania nacestoval viac ako 126 miliónov míľ.

Tiež je tu vystavených nespočetne veľa ďalších zoskupení replík klasických rakiet, mnohé sa týčia priamo nad komplexom.

Yosemitský národný park

Milovníkov prírody to bude ťahať aj do tunajších prírodných krás, nielen do miest, ktoré sú plné ľudí. Lákadlom preto môže byť napríklad Yosemitský národný park, ktorý sa nachádza na území Kalifornie. Je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a ukrýva napríklad pôsobivé vodopády, padajúce po pruhovaných žulových stenách, tiež smaragdovo zelené údolia i mohutné sekvoje, ktoré svojím vzhľadom nemajú na celom svete konkurenciu.

Inými slovami je Yosemitský národný park synonymom pre nepriepustnú divočinu, ktorú môžete preskúmať.