Dotknite sa zvierat v tých najexotickejších krajinách sveta!

Cestovanie je každým dňom stále viac a viac obľúbenejšie. Ľudia cestujú nielen po Českej republike, kde spoznávajú aktuálne krásy, ale tiež sa im viac a viac chce jazdiť do zahraničia, kde sa môžu kochať napríklad obľúbenými pamiatkami, ktoré poznajú iba z fotiek alebo napríklad z mnohých seriálov, ktoré bežia v televízii takmer nepretržite.

Je však nutné spomenúť, že niektoré krajiny sveta stoja za návštevu trochu viac ako tie iné. Pokiaľ milujete romantiku a plánujete na takomto výlete osláviť s partnerkou alebo s partnerom svoje výročie, potom rozhodne voľte najromantickejšie miesta sveta, ktorými sú bezpochyby Paríž alebo konkrétne mesto Benátky, ktoré je svojou romantikou na gondole doslova preslávené. Pokiaľ milujete históriu, potom navštívte napríklad najznámejšie pamiatky v Taliansku, v Grécku alebo si zájdite do Egypta, kde tiež nie je rozhodne o histórii núdze. Pokiaľ však milujete zvieratá, milujete ich exotickosť a tiež možnosť sa ich dotknúť, navštívte jeden z ostrovov či krajín, kde takéto zvieratá žijú buď voľne, alebo kde je možnosť ich stretnúť a spoznať trochu zblízka.

Bali

Na Bali je asi najkrajšie to, že je tu možnosť cestovať na vlastnú päsť. Sem sa skrátka žiadne kufre neťahajú – sem sa cestuje len a iba s obrovským batohom na chrbte a so spacákom ako s príručnou batožinou. Inak sa totiž premrhá toľko zážitkov, ktoré samozrejme hotelové izby neponúkajú. Je tu možnosť jazdiť na slonoch, slony kŕmiť a starať sa o ne. Je tu možnosť hrať sa s opicami, ktoré vám budú samou radosťou skákať po hlave. Samozrejme sú tu aj miesta, kde vám dajú okolo krku obrovského hada. Budete sa tak na malú chvíľku cítiť ako skutočný hadí muž či ako skutočná hadia žena. Zážitkov so zvieratami je tu teda skutočne viac ako dosť.

Gibraltár

Na Gibraltár sa jazdí vo veľkej miere hlavne za vodou, ale v poslednom čase sa tu jazdí hlavne za zážitkami. Žijú tu totiž voľne opice, ktoré si s vami pokojne potrasú rukou. Je to naozaj zaujímavé, ale musíte mať na nich skrátka trochu šťastia.