Na jeseň vyhrá pletená móda!

O tom, že sa móda vracia, nás už pred niekoľkými mesiacmi chceli prehovoriť naše mamičky, ktoré z ničoho nič začali vyberať zo svojich starých, mladistvých skríň kopu oblečenia, nad ktorými sme bohužiaľ vtedy krčili nos. Lenže napodiv mali opäť pravdu – móda sa naozaj vracia. A tak sme si z ich mladistvých šatníkov vzali samozrejme džínsové bundy, zvonáče a tiež aj obľúbené batikovými veci, pretože batika sa aktuálne taky vracia do kurzu. 

Na čo sme však nesiahli, tak bola pletená móda. Predsa len tomuto druhu módy sme zatiaľ práve dvakrát neverili, ale mali sme po nej siahnuť. Pletená móda totiž aktuálne vyhráva na plnej čiare – teda bude, hneď, čo sa ukáže prvý jesenný deň. S príchodom chladnejšieho počasia sa musíme obzerať po teplejšom oblečení, ale veľakrát sa nechceme vzdať napríklad takých šiat. Preto si ich kúpte v pletenom prevedení a budete úplne štýloví. 

Čo všetko obsahuje pletená móda? 

Samozrejme to už dávno nie je len o svetroch alebo Kardigan, ktoré si kupujeme dnes a denne v obchodoch. Iste, sú to štýlové kúsky, ale je nutné vedieť, že ani tieto kúsky nie sú to jediné, čo v pletené móde nájdeme. Nie je to už ani o ponožkách alebo o pletených papučiach, ale do tejto módy začali spadať aj pletené topy alebo napríklad pletené šaty. Síce je aktuálne ešte v obchodoch nenájdete, ale Dočkaj času – jeseň ešte len začína. 

S čím budem môcť pletenou módu kombinovať? 

Svetre a topy sa ľahko kombinujú s džínsy, ktoré sa potom kombinujú počas jesene ešte s obľúbenými teniskami. Ovšem dostávajú sa do kurzu počas chladnejších jesenných dní aj čižmy v jesennom prevedení, hlavne tie ku kolenám, a tie sú k tomuto looku tiež ako stvorené. 

Čo sa týka pletených šiat, potom je to hlavne o kombinácii so spomínanými čižmami. Nekombinujte k nim rozhodne chelsea topánky, ktoré idú len a len k džínsom, ale čižmy po kolená sa nebojte použiť. Ak k tomu zvolíte ešte kabát dlhého a rovného strihu, máte rozhodne vyhraté a dostanete od módnych kritikov desať bodov z desiatich.