Krásné Krkonoše. Co sem lidi láká?

Keď dovolenka v Česku, tak dovolenka v krásnych Krkonošiach. To by vám odpovedal nejeden vášnivý turista. Krkonoše sú každým rokom stále viac obľúbené, svoj podiel na tom majú atraktívny turistické ciele, ktorých je v Krkonošiach doslova požehnane. Ak patríte k vášnivým turistom, potom určite viete, aké turistické ciele sa v Krkonošiach nachádza, čo všetko je možné v Krkonošiach vidieť alebo za čím všetkým sa môžete do Krkonôš vydať. Ako sme spomenuli, je toho toľko! Vymenujme si preto to najatraktívnejšie, za čím sa schádza ľudia nielen z rôznych kútov Česka, ale aj zo zahraničia.

Najatraktívnejším turistickým cieľom je Snežka

Bezpochyby patrí k najatraktívnejším cieľom Snežka, čo je najvyšší vrchol Českej republiky. Nájdete ju na hranici s Poľskom a vedú na jej vrchol mnohé cesty. Vybrať si môžete od ľahkých, jednoduchých a krátkych až po ťažšie a náročnejšie trasy.

Ideálne je, keď sa vydáte hore na Sněžku z Pece Pod Sněžkou, odtiaľ vedú veľmi atraktívny trasy. Samozrejme sa na vrchol najvyššej hory dostanete aj z iných miest, napríklad zo Špindlu, avšak to je o niečo dlhšia a náročnejšia trasa.

Mumlavské vodopády sú instafriendly

Stále viac ľudí sa schádza k Mumlavským vodopádom, čo sú vodopády, ktoré nájdete kúsok pri Harrachove. Sú atraktívne hlavne preto, že sú takzvane instafriendly čiže sú veľmi fotogenické, navyše si v nich môžete namočiť nohy. Je tu síce viac turistov, ale za ten zážitok to rozhodne stojí. Ak sa budete nachádzať v Harrachove, neváhajte a vydajte sa k týmto drobnejším, napriek tomu veľmi krásnym vodopádom.

Pančavský vodopády pre dobrodruhov

K ďalším veľmi atraktívnym cieľom v Krkonošiach patria takzvané Pančavský vodopády, čo sú vodopády nachádzajúce sa medzi Špindlerovým mlynom a Harrachovom, dalo by sa povedať. Sú o niečo väčší ako vyššie spomínané Mumlavské vodopády, sú hlavne vyššie, preto to je niečo pre dobrodruhov. Pančavský vodopád je dokonca tým najvyšším vodopádom v Česku, nemôžeme sa čudovať, že sa k nemu vydáva toľko ľudí.