Tipy a rady na cestu do Ameriky

Cestovanie sa stalo veľmi obľúbené. Nemôžeme sa tomu čudovať, veď ceny leteniek sú viac než priaznivé. Vďaka neustále pribúdajúcim spojom sa môžete vydať do každého kúta našej planéty. Dokonca už nie je tak vzdialená ani Amerika, do ktorej sa lieta vážne s obľubou. Ľudia skrátka chcú vidieť miesta, kde sa natáčali obľúbené hollywoodske filmy, chcú vidieť domy, v ktorých bývajú filmovej svetové hviezdy a chcú nahliadnuť do toho života plného luxusu, ktorý sa pod názvom „USA“ skrýva. Ak sa aj vy vydávate do Ameriky, prinášame vám niekoľko praktických tipov, vďaka ktorým vás nič neprekvapí. 

Každý turista, než sa vydá do novej destinácie, by si mal zistiť o danej destinácii, čo najviac môže. Nie vo všetkých krajinách to funguje rovnako, ako v Českej republike. V Anglicku sa jazdí po druhej strane, v Ríme nesmiete chodiť do kostolov s odhalenými ramenami, v Singapure vám hrozí pár rán palicou, ak budete žuť žuvačku alebo ak odhodíte odpadek mimo kôš. 

Poďme si teda povedať, čo je dôležité vedieť o Amerike. Vďaka tomu budeme pripravení na úplne iný svet, ktorý nás za oceánom čaká. 

Pribaľte si adaptér 

Nesmiete zabudnúť na adaptér, bez ktorého sa nemôžete vydať do Spojených štátov amerických. Nie sú tam zásuvky, aké máme u nás, bohužiaľ. Sú tu zásuvky typu A alebo typu B s napätím 110V, čo sú zásuvky s dvoma placatými kolíkmi. Aby ste si teda nabili telefón alebo notebook, potrebujete mať adaptér, ktorý si buď môžete vypožičať od známych, alebo si ho môžete kúpiť v obchodoch s elektronikou. 

Nespoliehajte sa na letisko, to sú totiž miesta, kde bývajú adaptéry skutočne veľmi drahé. Radšej si urobte cestu do obchodu s elektronikou a kúpte si ho za necelé dve stovky. 

Pripravte si balík peňazí, ak nebudete chcieť jesť vo fastfoodoch 

V Spojených štátoch ľudia dostávajú viac zaplatené, preto im nevadí, keď za jedlo utráca. Turisti však majú veľký problém s cenami jedla. V reštauráciách sú totiž ceny nadmieru drahé, preto sa oplatí jesť predovšetkým vo fastfoodoch, ktoré sú známe aj u nás v Českej republike. Najčastejšie sa stretnete s klasickým McDonald ‚, ďalej taky s Burger Kingom alebo s KFC. Unikátne sú Jack in the Box, ďalej Applebee ‚s či White Castle.