3 neobvyklá miesta, ktoré stojí za návštěvu

Ak sa rozhodujete, kam by ste išli ešte na nejakú dovolenku, potom sa neobracajte na žiadne také krajiny, kde sa budete vyvaľovať pri mori. More môže byť síce skvelé, ale na druhú stranu by ste mali prežiť trochu aktívnejší dovolenku, než len tú typickú dovolenku pri mori, na ktorú sa jazdí hlavne v horúcich, letných mesiacoch. Keďže už je leto dávno za nami, potom sa vydajte hlavne za tou aktivitou a tak zamierte na neobvyklá miesta, kde prežijete rozhodne veľké dobrodružstvo.

Medzi také neobvyklá miesta sa radí hlavne tá, ktorá sa dajú preskúmavať na vlastnú päsť, teda sa nezaoberajte nejakú agentúrou, ktorá vám všetko zaistí, ale len si sadnite na vlak, lietadlo alebo autobus a vydajte sa v ústrety veľkému dobrodružstvo, ktoré bude založené na tom , že si to preskúmate úplne sami, individuálne.

Čo nezvyčajného sa dá navštíviť?

Medzi neobvyklá miesta sa rozhodne radí napríklad Indonézia. Práve tu si môžete zažiť niečo, čo sa len tak nevidí. Zažijete sledovanie kosatiek, zažijete opice, ktoré sa okolo vás budú preháňať a budú vám kradnúť jedlo z batohu. Nie je to však len o tomto voľnom žití mnohých živočíchov, ale Indonézia rozhodne ponúka aj rad možností, ako stráviť deň v luxusnej podobe.

Neobvyklá je tiež rozhodne Afrika. V poslednej dobe čím ďalej viac ľudí špekuluje nad tým, že si začne šetriť na Afriku. Niet sa čomu čudovať, veď Afrika za to rozhodne stojí. Safari je len bonusom, ale keď spíte v nejakej chalúpke u tých najkrajších slonov – to je niečo nezabudnuteľné.

Zažite plávanie so žralokmi!

Maldivy sú síce obľúbené, ale sú stále aj neobvyklé. Predsa len je totiž možné prežiť zakaždým inak. Pre dobrodruhov je tu plávanie s rôznymi morskými živočíchmi, medzi ktoré sa radí nielen klasické rybičky, ale tiež aj žraloky, s ktorými si len tak môžete zaplávať. Delfíny sú samozrejme samozrejmosťou, na kosatky sa potom môžete vydať výletnou loďou.