Ste alergik? Prinášame vám zoznam preventívnych opatrení

Aj keď počasie hovorí, že je vonku leto, vďaka kalendáru vieme opak. Navyše aj alergici pociťujú, že do Českej republiky prišlo leto, pretože začínajú kýchať, začínajú im slziť oči a mnohí ľudia dokonca opúchajú, čo nie je vôbec príjemné. Ak nie ste alergikom, máte obrovské šťastie. Môžete bez problémov vyjsť von, nemusíte sa strachovať tým, že budete kýchať alebo slziť. Ak však ste alergik, vypísali sme pre vás niekoľko preventívnych opatrení, ktoré vás pred alergiami spasí. 

Najčastejšie sú ľudia alergickí na peľ, ktorého je počas jari všade dostatok. Potom sú alergickí na konkrétne druhy rastlín, teda napríklad na púpavy či bylinky. Či už ste však alergickí na čokoľvek, pomôžeme vám. Stačí, keď sa budete riadiť našimi preventívnymi opatreniami. 

Obmedzte vychádzky z domu 

Aj keď je slnečno, aj keď je veterno – je potrebné obmedziť vychádzky z domu. S peľom či s inými zdrojmi alergiou sa totiž môžete dostať do styku kedykoľvek a kdekoľvek. Najlepšie urobíte, keď budete von vychádzať predovšetkým ráno, keď ešte nie je ovzdušie plné peľu. S najväčším množstvo peľu sa stretnete počas poludnia, preto počas poludnia radšej zostaňte v práci alebo sa schovajte do reštaurácie na obed. 

Nechoďte do lesa 

Aj keď milujete prechádzky do lesa, radšej sa im vyhýbajte, ak ste alergik. V lese sa totiž skrýva mnoho nástrah. Najviac peľu býva na okrajoch lesa, vnútri lesa s tak veľkým množstvom peľu neprídete do styku. 

Máte čističku vzduchu? 

Aby sa vám doma pri otvorenom okne dobre dýchalo, kúpte si čističku vzduchu. Práve čistička vzduchu dokáže s peľom zatočiť. A nielen s ním, ale aj so všetkými zdrojmi alergií. 

V aute radšej používajte klimatizáciu 

Do styku so zdrojmi alergiou môžete prísť aj tak, že budete jazdiť s otvoreným oknom v aute. Otvorenému oknu sa radšej vyhýbajte, radšej jazdite pri zapnutej klimatizácii. Klimatizácia si síce pohráva s naším zdravím, ale radšej nech čelíte krátkodobé nádche, než neustále slzejícím a napuchnutým očiam.