Ako vybrať trendy tapetu do malej miestnosti

Tapety sú v tomto roku opäť trendy záležitosťou av modernom interiéri rozhodne nesmú chýbať. Ich výber je ale potrebné prispôsobiť konkrétnym rozmerom miestnosti. Ako vyberať, aby bol výsledok úchvatný?

Dinosaura, oblaky, alebo napríklad les?

V dnešnej dobe nie je problém, aby sa v detskej izbe objavil dinosaurus, myška Minnie, alebo napríklad truck. 3D fototapety sa postará o dokonalý priestorový efekt. Alebo si radšej prajete cítiť sa blažene v spálni? Fototapety na stenu s vyobrazením oblohy sú obľúbenou formou, ako si pripraviť to správne zázemie na spánok. Do obývacích izieb si ľudia pre celú ústrednú stenu vyberajú relaxačné témy ako je les, džungľa, alebo napríklad podobizne zvierat. Výber tapiet je dnes skutočne široký.

Čo keď je ale miestnosť maličká?

Trochu iná situácia nastáva vo chvíli, keď sa jedná o zariaďovanie miestnosti, ktorá je svojimi rozmermi veľmi obmedzujúca. Pri výbere sa musíte sústrediť na to, aby ste podporili svetelnosť a prirodzený priestor miestnosti. Pokiaľ ide o miestnosť, ktorá je orientovaná na východ alebo na sever, je výber o to dôležitejší. Potrebujete do interiéru pridať svetlo, nie ho ešte uberať. Pri hľadaní vhodnej tapety pre menšie priestory sa teda zamerajte na nasledujúce pravidlá.

Pravidlá pre výber tapety do malej miestnosti

  • Zháňajte iba tapety so svetlým vzorom. Tmavé farby uberajú opticky z priestoru.
  • Vždy sa sústreďte na konkrétny vzor. Nepozerajte sa na výsledok, ktorý sa prezentuje v katalógu. V malom priestore sa vám nepodarí tento výsledok docieliť. Sledujte preto každý vzor a snažte sa ho umiestniť priamo k vám. Môžete si ho vytlačiť a snažiť sa ho priložiť priamo na stenu. Sedí k nábytku?
  • Najmä v prípade zariaďovania detskej izby sa pozrite na to, ako bude tapeta vyzerať v noci. Nebude dieťa strašiť? V menšej miestnosti sa radšej vyvarujte zobrazeniu väčších postavičiek.