Helly Hansen

Celý príbeh tejto teraz veľmi preslávenej značky začal už v roku 1877. Prvotné myšlienka spočívala len vo vyrábaní nepremokavých plátien na bundy, ďalej na nohavice a plachty, ktoré boli vyrobené z hrubého plátna, ktoré bolo namočené v ľanovom oleji. Vďaka tejto inovácii značka uspela na trhu a v priebehu zhruba piatich rokov sa predalo cez desať tisíc kusov tohto tovaru. Následne spoločnosť dostala aj diplom za vynikajúce služby a od tej chvíle sa začali výrobky vyvážať aj do iných krajín celého sveta. Veľký prelom zaznamenala značka vo svojej histórii zhruba okolo dvadsiateho storočia, kedy sa dokončili najrôznejšie vývoja produktov. Začali sa vyrábať textílie, ktoré boli odolné proti mimoriadnemu chladu a ktoré nás chránili proti apelom a náročnosti fyzickej práce. Dnes však vystupuje na trhu najmä s oblečením, ktoré by sa dalo používať aj na bežné nosenie. Ide teda najmä o gumáky či bundy, ktoré sú stále obľúbenejšie. 

Značka Helly Hansen je veľmi obľúbenou najmä u mladých žien, pretože ponuka gumákov doslova láme rekordy. Aj keď sa pôvodne jedná o oblečenie, ktoré bolo kvalitné a ktoré sa zameriavalo predovšetkým na mimoriadne situácie, v ktorých jednoznačne potrebujeme byť kvalitne oblečení niečím, čo nás do istej miery pred ťažkými chvíľami ochráni, gumáky si našli rýchlo akúsi skulinu, ktorou sa ukázali svetu . Móda navyše tento kúsok vášho botníku jednoznačne propaguje a snaží sa, aby sa stále stali veľmi populárne, a tak teda ženy neváhajú a kupujú si práve kúsky od tejto značky. Dôvod je prostý – všade je veľa rôznych motívov, ktoré pôsobia až prehnaným a gýčovitým dojmom. Tieto skvelé kúsky také nie sú – sú vkusné, štýlové a svojou jednoduchosťou aj nadčasové, a tak sa nie je čomu diviť, že ženy siahnu skôr po tomto kúsku, než po inom druhu tejto obuvi. 

Avšak nielen ženy, ale aj páni a deti si prídu na svoje, a to najmä kvôli tomu, že značka ponúka aj širokú škálu nielen obuvi, ale aj oblečenie práve pre tieto dve skupiny ľudí. A tak sa teda touto značkou môže obliecť celá rodina.