Sťahujete sa do Prahy? Poradíme, aké byty sa oplatí kúpiť

Dnes je veľmi moderné sa sťahovať. Ľudia sa väčšinou sťahujú do veľkých miest, ktoré im neustále ponúkajú celý rad možností. Pokiaľ žijete na vidieku, málokedy narazíte na také množstvo možností, aké nájdete práve vo veľkých mestách, ktoré ponukami len oplývajú. Chce to mať iba odhodlanie sa presťahovať ak tomu potrebujeme nájsť nejaký skvelý byt.

V poslednej dobe sa ľudia sťahujú hlavne do univerzitných miest, čo je pomerne drahá záležitosť. Hlavne tento rok byty vzrástli so svojimi cenami nájmov šialene vysoko, čo sa naozaj neoplatí tým, ktorí študujú, pokiaľ ich teda nebudú výrazne podporovať rodičia. Je však nutné poznamenať, že ak sa rozhodnete presťahovať do takej Prahy, matky miest, potom by ste mali skôr pouvažovať nad kúpou bytu.

Aj keď sa raz v živote chcete usídliť niekam na vidiek do svojho vlastného domu, vlastniť takýto byt si určite oplatí, pretože to bude akýsi príjem bokom. Kúpa je hlavne v Prahe oveľa výhodnejšia, a to už hlavne z toho dôvodu, že namiesto nájmu budete platiť vlastne už svoj vlastný byt. A tohto platenia sa jedného dňa tiež zbavíte.

Ak sa naozaj rozhodnete kúpiť v Prahe byt, prinášame vám pár tipov na byty, ktoré sa dnes naozaj oplatí kúpiť. Ide o byty, ktoré majú veľký potenciál do budúcnosti, teda vám aj v budúcnosti prinesú veľmi dobre privyrobenie.

byty 2 + kk

Veľmi obľúbená je kúpa bytov 2 + kk, ktoré majú veľký potenciál. Sú neustále vyhľadávané, pretože sa väčšinou do veľkých miest sťahujú zamilované páry, ktoré skúšajú, či spolu vydržia žiť. Pokiaľ navyše kúpite byt v atraktívnej lokalite (nikde na Prahe 1), tak budete mať zaručený úspech. Nájom budete môcť mať vyšší a ľudia sa sem pohrnú, pretože napríklad okolie okolo Anjelu, Pankráce alebo Vinohrad sú veľmi žiadané a vyhľadávané.

okolo budúcej trasy metra D

Onedlho by sa mala rozbehnúť výstavba metra D. Teraz sa teda oplatí kúpiť byty tam, kadiaľ by trasa metra mala viesť. Teraz sú ceny síce nízko, ale počas stavby budú naberať na sile. Metrom sa predsa dostanú ľudia všade, preto pri metre D sú teraz kúpy bytov veľmi príhodné.