Keď do Austrálie, tak k ružovému jazeru

Aj keď letenky do Austrálie nepatrí k najlacnejším a ani sa tam neletí zrovna krátko, rovnako sa oplatí na tento kontinent zamieriť. Bohužiaľ sa s ním príroda teraz „nemaže“, na druhú stranu je tu stále veľa vecí k videniu. Napríklad stojí za to sa pozrieť k jazeru Hutt Lagoon, ktoré je typické tým, že je ružové. Na prvý pohľad vám na fotkách môže prísť jazero ako jeden veľký Photoshop, ale keď tu budete, uvidíte, že to jazero je naozaj ružové.

Možno sa pýtate, prečo tomu tak je alebo čo za jeho nevšedný farbou, ktorú nemá každý v láske, stojí. Dôvodom toho, že je jazero Hutt Lagoon ružovej, je to, že obsahuje veľké množstvo betakaroténu, vďaka tomu je jeho farba sýto ružová.

Jazero, v ktorom sa darí predovšetkým riasam

Hovoríte si, že sa v jazeru nemôže ničomu živému dariť? Nie je to tak. Darí sa tu predovšetkým riasam, ktoré milujú slanú a teplú vodu. To, že voda obsahuje veľké množstvo betakaroténu, ktorý by ste tiež našli napríklad v potravinových doplnkoch či farbivách, riasam nijako nevadí.

Ružových jazier je v Austrálii viac

Ak ste sa domnievali, že toto ružové jazero je jediné na svete, nie je tomu tak. Našli by ste ružová jazera aj v Senegale. Okrem iného by ste našli tiež jazera s ružovým sfarbením aj v samotnej Austrálii, je ich tu naozaj viacero.

Ak by sme teda mali pominúť jazero Hutt Lagoon, ktoré sme už niekoľkokrát spomínali, na austrálskom kontinente nájdete ružových jazier viacero. Napríklad je jazero s ten istý sfarbením jazero Loch Lel. Nájdete ho pri diaľnici, ktorá spája Melbourne a Adelaide. Ružovo sfarbené je taktiež jazero Hiller, ktoré zasa leží na juhozápade Austrálie. Bohužiaľ posledné spomínané jazero, teda jazero Hiller, nie je voľne prístupné, a tak bližšie sa tomuto jazeru nedostanete.

Či už sa vydáte k akémukoľvek ružovému jazeru, nezabudnite si vziať telefón s dobrým fotoaparátom alebo samotný kvalitný fotoaparát. Aby vám potom doma verili to, čo ste videli!