Päť vecí, ktoré psovi musíte zaobstarať skôr, než si ho priveziete

Narodilo sa susedom šteniatko a vy ste sa rozhodli, že si ho vezmete do svojej starostlivosti, až bude dostatočne veľké? V tom prípade ste sa na seba rozhodli vziať obrovskú zodpovednosť. Psík vyžaduje veľkú porciu starostlivosti, vyžaduje, aby ste sa mu venovali a starali sa o neho. Aby sa psík cítil vo svojom novom príbytku skvele, je nutné mu zaobstarať niekoľko vecí, a to ešte skôr, než si ho priveziete domov. 

Mnohí majitelia si myslia, že psíkovi stačí krabice či ručne vyrobená búda, lenže to je samozrejme mylná domnienka. Hovorí sa, že psíkovia sú prípravou na bábätko. A ako pre bábätko, tak pre psíka je nutné zaobstarať potrebnú výbavičku. A tá sa skladá najmä z piatich vecí. 

1) Pelech 

Každý psík by mal vedieť, kde má svoje miesto. Tým miestom je jeho pelech, ktorý by mal byť z takého materiálu, ktorý je vám osobne príjemný. Psík v ňom najmä zo začiatku bude tráviť veľa času. Všetko sa však odvíja od toho, kde pelech bude umiestnený. Pes potrebuje mať všeobecný rozhľad, preto pelech dajte na také miesto, odkiaľ bude vidieť na veľkú časť domu. 

2) Obojok 

Obojok je základ. Aj keď v domácnosti obojok psíkovi dávajú dole, vonku je nenahraditeľný. Práve na neho sa uchytáva vodítko, bez ktorého by vám psík na prechádzke utiekol. 

3) Vodítko 

Čo sa týka samotného vodítka, to vyberajte vždy podľa situácie, v akej sa nachádzate. Keď idete psíka cvičiť, existujú špeciálne vodítka určená práve na tento účel. Pre bežné prechádzky existujú iné vodítka, ktorá sa líši najmä materiálom a dĺžkou. Tiež existujú vodítka výstavné. 

4) Háracie nohavičky 

Je novým členom domácnosti sučka? Pripravte sa na háranie, ktoré sa koná spravidla dvakrát do roka. Aby nebola počas hárania ušpinená domácnosť, odporúčame psíkovi nasadiť háracie nohavičky. 

5) Bouda 

Pokiaľ bude psík určený pre stráženie domova, odporúčame kúpiť búdu. Vždy sa odrazte od plemená a veľkosti, do ktorej môže dorásť.