Extravagancia alebo čo vlastne znamená semi-shaved hairstyle?

Nebojíte Ak sa extravagancie, potom si môžete smelo na hlavu zaobstarať vlasovú kreáciu, v ktorej vás zaručene nikto neprehliadne. Aké zostrihy letia? Ak si vyberiete účes s čiastočne vyholenou partií hlavy, zaručene upútate pozornosť.

Dlhá a vyholená časť tvorí kontrast

Obľúbeným stal napríklad takzvaný semi-shaved zostrih. Jeho typickým prvkom sú čiastočne vyholené vlasy. Na jednej strane nájdeme dlho, bohatú a starostlivo upravenou hrivu vlasov, na druhej buď úplne vyholené, alebo na veľmi nakrátko ostrihané partie hlavy. Oboje vytvára dohromady neprehliadnuteľný kontrast. V jeho tvorbe sa pritom fantázii medze nekladú, záleží na vás, na čo si trúfnete, aká je vaša odvaha. Môžete si nechať vyholiť polovicu hlavy a na zvyšku si nechať dlhé vlasy, môžete skúsiť iba menšiu časť.

Tvorbu účesu však nechajte na dobrom kaderníkovi, ktorý poradí, čo vám pristane, bude ručiť za kvalitu výsledného zostrihu. Experimenty sa strihacím strojčekom nemusí dopadnúť dobre.

Zmena účesu vyžaduje trpezlivosť

Semi-shaved hairstyle alebo tiež side-shaved hairstyle (jedna strana vyholená) má však tiež určité nevýhody. Ak patríte medzi šedej myšky, ktoré nechcú pútať pozornosť a radšej splynú s davom, nemali by ste si taký účes rozhodne snímať. Zaručene totiž budete musieť znášať pohľady niektorých konzervatívnejších spoluobčanov, čo nemusí byť každému príjemné. Rebelky a rebeli si z toho ale zrejme nič robiť nebudú.

Tiež je treba o účes starať. Kaderníka budete musieť navštevovať veľmi pravidelne, pretože vyholená časť rýchlo zarastá. Na druhú stranu, ak budete chcieť účes zmeniť, nevyhnete sa niekoľkých mesačnému otravnému čakanie, než vlasy dorastú. Preto by ste si mali naozaj rozmyslieť, či vám účes skutočne stojí za prípadné nepríjemnosti. Pokiaľ si na túto otázku odpoviete áno, potom neváhajte a navštívte kaderníka.