Avokádo – tajomstvo zdravého chudnutia?

Väčšinou depresie prichádzajú na ženy v lete, kedy sa otvárajú kúpaliska a kedy sa práve zistí, že sme s novoročným predsavzatím na rovnakej úrovni, ako tomu bolo minulý rok, teda na nulovej úrovni. Aj keď sme sa rozhodli tento rok si svoje novoročné predsavzatia splniť, bohužiaľ sme to nedokázali, čo sa samozrejme prejavilo na letných depresiách, kedy naše telo nie je tak perfektne štíhle, ako sme si to vysnívali práve v novoročnom predsavzatí. Uplynul pol rok a sme stále tam, kde sme boli. Bohužiaľ už chudnutie nepôjde tak ľahko a nepôjde tak rýchlo, keď je leto teraz a nie až za pol roka. Opäť sa budeme musieť ukázať na kúpaliskách s naším nie práve sympatickým telom. To je však onen trest, ktorý nás postihuje za nesplnenie novoročného predsavzatia.

Je však ten pravý čas na to, aby sme začali chudnúť do plaviek do budúceho roka. Aspoň sme aktuálne veľmi motivovaní a rozhodne to tentokrát zvládneme tak, ako si želáme. Len to chce začať so zdravým životným štýlom. Ten sa skladá nielen z pitného režimu, ale predovšetkým z nie práve obľúbeného športu. Najdôležitejšie zo všetkého je však stravovanie, čo je zhruba osemdesiat percent úspechu a bez čoho to naozaj nepôjde. Stravovanie je v súčasnej dobe veľmi preberanú tému, preto treba receptov nájdete na internete naozaj veľa. Len si treba vybrať. Vyberajte si ale také recepty, v ktorých sa vyskytujú potraviny, ktoré vám s chudnutím môžu dokonca pomôcť.

Aj avokádo je medzi takými potravinami

Medzi potraviny, ktoré vám pomáhajú schudnúť, a to vďaka látkam, ktoré v sebe obsahujú, patrí tiež avokádo, ktorého popularita aktuálne naozaj stúpla. Niet sa čomu diviť, najlepšie je avokádo rozhodne na raňajky s vajcom, na obed ako pasta s cestovinami a na večeru ako nátierka na celozrnný chlieb! Ostatne práve avokádo v sebe má látky, ktoré pomáhajú rýchlejšie odbúravať tuky z tela. Chudnutie potom ide oveľa rýchlejšie a efektívnejšie, preto nie je dôvod, prečo avokádo nezaradiť do svojho jedálnička.