3 destinácie, kam sa v chladnom počasí jazdí za letom

Ak ste po zime vyčerpaní a nemôžete sa dočkať leta, mali by ste za slniečkom vyraziť už v týchto chladnejších dňoch. Existuje veľa miest kde je nádherne a doslova na kúpanie.

Dominikánska republika

Ak sa tento rok chcete trochu rozšupnúť, mali by ste vybrať na dovolenku do Dominikánskej republiky. Jedná sa o dovolenku, ktorá vychádza zhruba na tridsať tisíc na jedného. Ovšem je to krásne miesto, kde je počas našej zimy leto. Najväčším lákadlom nie sú pláže alebo ich tradičná hudba a tradície, ale hlavne veľryby – ich pozorovanie patrí k tým najkrajším zážitkom, ktoré človek môže za svoj život nazbierať.

Kuba

Pre čechy je čím ďalej vyhľadávanejšie aj dovolenka na Kube. Síce je to pomerne chudobná destinácia, ale je to kolíska rumu a cigár. Svetovo preslávená je tu napríklad pláž Varadero. Symbolom Kuby je samozrejme tanec – konkrétne salsa – ktorý vie v tejto krajine snáď každý rodný obyvateľov. Čo sa týka ceny, tak táto dovolenka v tejto destinácii vychádza zhruba na tridsaťdva tisíc korún na jedného cestovateľov.

Venezuela

O niečo lacnejšie destináciou je krásna Venezuela. Ak túžite ísť do Karibiku, mali by ste vyjsť práve do Venezuely. Okrem kúpania v Karibiku môžete využiť možnosť vyjsť si do Caracasu alebo do delty Orinoka. Cena tejto dovolenky pre jedného sa pohybuje do tridsiatich tisíc korún.