Ako zdravo začať deň aj bez nezdravé kávy?

Každý nejako štartuje svoj deň. Väčšinou sa štartuje deň tak, že sa nestíha, pretože sa zaspí, potom sa bohužiaľ nestíha ani raňajkovať, a to je samozrejme zle, pretože raňajky je základ každého správne prežitého dňa. Mali by sme dbať na to, aby sme dobre raňajkovali, pretože inak nebude náš deň tak dobrý, akým by mohol byť. Ostatne je taky nutné vedieť, ako by sme mali deň dobre štartovať. Kávou, ktorú si väčšinou kúpime po ceste do práce a ktorú väčšinou vypijeme za pochodu ešte vo svojej horúcej podobe, deň rozhodne začať nesmie.

Iste, na kávu je väčšina z nás zvyknutá, ale nie je to vôbec to najlepšie, čo si môžete takto z rána dopriať. Síce je káva skvelá v tom, že vám na chvíľku uľaví od únavy, ale potom, ako kofeín vyprchá, na vás únava spadne v oveľa šialenejším množstve. Navyše káva ako taká nie je práve to najzdravšie, a tak sa ju snažte skrátka z rána obmedziť. Trochu si privstanete a urobte si zdravú raňajkách tak, ako to má byť.

Čo piť miesto kávy?

Existujú dva varianty, čo piť miesto kávy. Nie je to však ani zelený čaj, ktorý má úplne rovnaké účinky ako káva, ale sú to smoothies a voda s citrónom. Tieto dve verzie sú úplne skvelé preto, že vám do tela dodajú to potrebné, čo by ste za deň mali prijať. Navyše do tela dáte potrebné množstvo vitamínov, a tak na vás počas dňa nebudú môcť žiadne vírusy ani baktérie, ktoré na vás počas dňa čakajú.

Kedy si dať vodu s citrónom?

Ak máte nejakú raňajkách v podobe vajíčok alebo müsli, potom si k tomu dajte vodu s citrónom, ktorá by mala byť vlažná – ani nie studená, ani nie horúca, pretože obe tieto verzie znamenajú pre naše telo šok. Navyše voda s citrónom pôsobí ako skvelá detoxikácie, a tak očistíte telo už z rána.

Kedy si dať smoothie?

Ak ráno naozaj zaspíte, potom je najlepšie verzií si urobiť smoothie na cestu. Nahádžeme len potrebné ingrediencie do smoothie makier a potom len vychutnáte nápoj, ktorý je pre vás nápoj, ale tiež aj raňajky v jednom.