Ako by mali vyzerať hlavné chody dňa?

Zdravým životným štýlom dnes žije kdekto. Predsa len keďže je dnes všade plno rýchlych občerstvení, nie je sa čomu diviť, keď sa ľudia rozhodujú začať jesť trochu zdravšie. Predsa len každý sa chce vyhnúť čoraz častejšie obezite, ktorá je samozrejme životu nebezpečná. Žiť zdravým životným štýlom je teda naozaj skvelá voľba, ktorú však mnohokrát využijú tí, ktorí chcú schudnúť, pretože bez nejakého zdravého a pravidelného režimu to naozaj nejde.

Samozrejme je to aj o športovanie alebo o pravidelnom pohybe a tiež o dodržiavanie pitného režimu, ale veľkú úlohu hrá rozhodne stravovanie. Stravovanie je osemdesiat percent úspechu a až vďaka strave dokážete zdravo jesť.

Čo sa týka jednotlivých pokrmov dňa, potom je nutné mať tri hlavné jedlá denne a tiež dve desiaty. Dopoludňajšie desiatu je najlepšie si dať v podobe napríklad nejakého ovocia, čo sa týka tej popoludňajšie, keď už by sa ovocie jesť nemalo, tam by rozhodne pomohol napríklad nejaký jogurt alebo podobná drobná dobrota. Dbať sa však musí hlavne na hlavné chody dňa, ktoré by mali byť predsa len najvýživnejšie, najzdravšie a najkvalitnejšie.

Akú voliť raňajky?

Hrozne veľa ľudí hovorí, že najvýživnejšie raňajkami sú vajcia a zelenina, ale druhá polovica ľudí si toto nemyslí. Kto vie, kde je teda pravda. V mnohých prípadoch sa však stáva, že vajcia naozaj na raňajky vyhrajú, čo samozrejme nie je zle. Niekto dáva prednosť müsli, iní si robia lievance v zdravej podobe, ktorých je dnes na internete naozaj mraky.

Aký voliť obed?

Obed by mal byť najsýtejšie a najvýživnejšie z celého dňa. Je povolená väčšie porcie, ktorú si môžeme dopriať. Odporúča sa dať si nejaké mäso s nejakou vyváženou prílohou – povolené sú aj fazuľové struky. Čo sa týka strukoviny, tá by mala byť do nášho jedálnička zaradená minimálne trikrát týždenne.

Aká má byť večera?

Večera by v zdravom stravovaní mala byť už trochu ľahší. Povolené sú napríklad menej ťažké ryby, čo je potravina, ktorá by taky pravidelne mala sídliť v našom jedálničku. Samozrejme sú skvelé aj najrôznejšie zeleninové šaláty, ktoré sú naozaj rýchlovka na prípravu.