V akom štýle zariadiť svoju kúpeľňu?

Rozhodli ste sa zariadiť si svoju kúpeľňu podľa posledných módnych trendov alebo len plánujete dlho preberanú rekonštrukciu? LED zrkadlá v nej budú mať miesto v každom prípade. Aby však výsledný interiér nepôsobil príliš gýčovito, mali by ste si dopredu stanoviť, v akom duchu sa bude interiér niesť. Bude sa jednať o skôr minimalistické bývanie alebo dáte prednosť retro štýlu, ktorý vás vráti do predchádzajúcich rokov?

Kúpeľňa v štýle francúzskeho vidieka

V posledných rokoch je veľmi obľúbená romantika, ktorá sa dokonale vtlačila do francúzskeho vidieckeho štýlu. V ňom dominuje hlavne patina a tiež vôňa levandule, ktoré, ako už vedeli naše babičky, vedia upokojovať. Hlavnú úlohu v takto zariadených kúpeľniach hrajú hlavne svetlé tóny, krémová alebo biela farba a samozrejme aj rustikálny a spomínaný patinový nábytok.

Štýl francúzskeho vidieka sa do interiéru pretká aj tým, že tu budú dominovať napríklad textílie taktiež vo svetlých tónoch, konkrétne v smotanových odtieňoch. Aby bola vyvolaná ona romantická atmosféra, vyniknúť by mali hlavne kvetinové vzory.

Kúpeľňa v industriálnom štýle

Na romantiku alebo jemný francúzsky štýl vás príliš neužije? Nevadí, vaša kúpeľňa môže byť v štýle presne opačnom, konkrétne v industriálnom. V posledných rokoch je tento štýl veľmi obľúbený hlavne u mladej generácie, pretože sa do neho môže doslova vtlačiť. Hlavnú rolu hrajú tmavé odtiene, tiež materiály typu kov, priznané tehly alebo betón a ďalej aj netradičné doplnky (avšak s nimi sa v kúpeľni veľmi šetria).

V prípade, že sa rozhodnete pre industriálny štýl, majte na pamäti od samotného počiatku, že sa jedná o štýl veľmi výrazný a že sa hodí hlavne do kúpeľní, ktoré sú väčších rozmerov. Keďže sa stavia na tmavé odtiene a tmavé, ťažké materiály, môže to viesť k optickému zmenšeniu interiéru.