Architektonické skvosty

Ak sa vám podarí nájsť veľmi schopného projektanta, ktorý sa nebojí popustiť uzdu svojej fantázii, môže to vyzerať podobne, ako na ilustračnej fotografii. Hlavným zámerom je vytvoriť rodinný dom alebo skôr vilku, ktorá vie pružne reagovať na nové funkčné, praktické, kompozičné a estetické požiadavky.

Funkčnosť a variabilita

Dom bol tak tvorený v duchu výnimočnosti a variability a nepôsobí nijako nudne. Vzájomné prepojenie obytných priestorov a zároveň vytvorenie atypického interiéru, ktorý sa prelína celým domom, je naozaj nádherné. Podarilo sa tiež upraviť exteriér a okolie domu tak, aby ladil navrhnutému interiéru. Ak sa podarí pri takomto úžasnom diele ešte aj dodržať hlavné zásady nevyhnutných čiastkových technických riešení, detailov a vhodných materiálov a taký dom vás finančne nezrujnuje pri jeho prevádzke, ide tak o splnený sen.

To, čo je úžasné na tomto dome, nie je iba úžasná členitosť, ale aj množstvo presklených priestor. Pokiaľ má dom dostatok denného svetla, má to obrovský vplyv na psychiku i na celkový dojem z priestoru. Ušetríte tiež za osvetlenie, aj keď aj s týmto si určite tvorcovia domu určite pohrali. Obytné priestory umiestnené v rôznych výškach ako obytný, spoločenský, rekreačné, súkromný či odpočinkový, pôsobí úplne famózne. Tieto priestory sú určite tiež prepojené množstvom unikátnych schodísk, tak aby bol celý dom rýdzo funkčný a praktický.

Celý dom má niekoľko vstupov, nechýba dostatok úložných priestorov, manipulačné priestory, pracovne, garáže, proste taký dom má všetko, čo má správny dom mať. Obdivuhodné sú terasy, balkóny a presklené haly s francúzskymi oknami a výhľadom von. Úplne fascinujúce je celkový dojem. Dom je neuveriteľne členitý. Kombinujú sa tu snáď všetky veľkosti uhlov a rôzne oblúky, trojuholníky, štvorce či stĺpy. Výsledný efekt je ale absolútne dokonalý. Vôbec nepôsobí preplácane ani gýčovito.

V krabici alebo v architektonickom skvostu

Kiež by sme doviedli stavať miesto nevzhľadných krabíc len takéto architektonické skvosty. Tie čo lahodí oku, nepostrádajú lúče slnka, nedostatok priestoru ani praktické využitie. Sú energeticky zvládnuteľné a nenáročné na údržbu. Aj keď pri tak veľkom priestore sa určite bude hodiť aj nejaký pomocník na upratovanie. Viete si predstaviť bývanie v tak úžasnom dome? My totiž rozhodne áno.