ASOS prestal retušovať modelky

Svet vyretušovaných modeliek je jednoducho nereálny. Módny gigant ASOS predáva viac než 850 módnych značiek a každým rokom expeduje asi 80 000 módnych kúskov do celého sveta. Módny reťazec s obrovským záberom a veľkým vplyvom na celý módny priemysel opäť prekvapuje. ASOS svoju novú kampaní, kde sú modelky zobrazené bez zásahu photoshope, predvádza skutočné ženy so svojimi znamienkami, pomarančovou kožou, striami a iné problémy, ktorými sa ženy neustále trápi. Je veľmi osviežujúce vidieť všetky tie TOP modelky ako ľudské bytosti s rovnakými nedokonalosťami, ktoré trápia každú ženu.

Fotky letí svetom

Realisticky vyobrazené modelky na fotkách v kampaniach ASOS priebehu pár dní obleteli celý svet a vyslúžili si obrovskú chválu a veľký rešpekt za tento krok. Ide samozrejme o šikovný marketingový ťah alebo snahu o nastolenie nového spôsobu zobrazovania modeliek. To ukáže čas. Módny gigant ASOS prestal modelkám retušovať napríklad aj strie a začína éra prirodzenosti. Viete si naozaj predstaviť, že by na jednom z najpopulárnejších módnych e-shopov na světěrozesílající tovar do viac ako 140 krajín sveta, předvádělaprádlo či plavky modelka s viditeľnými striami? Je to tak. ASOS prestal retušovať všetky vady na kráse vlastných modeliek, aby ich viac priblížil svojim zákazníčkam.

Novinka v prirodzenej kráse

Fotografie skutočne nie sú vôbec retušované a sú na nich vidieť normálne znaky ženského tela, ako póry na stehnách s tenučnými čiernymi chĺpkami. Modelky aj tak zostávajú sexy a ich prirodzené vady na kráse vás nerozptyľujú od oblečenia, ktoré na sebe predvádzajú. ASOS sa dlhodobo snaží vyhovieť potrebám zákazníčok po celom svete a vo svojom portfóliu má rôzne špeciálne kolekcie pre ženy drobné, vysoké aj kypré. Výrazne zmenil i vizuálny štýl, ktorý je surovejší, modelky sú v oveľa dynamickejších pózach, vyzerajú, akoby utekali zo záberu. Zobrazovanie tvárí a tiel bez akýchkoľvek retušou tak zapadá do ich novej koncepcie. Snaží sa odrážať diverzitu súčasného sveta a sympaticky sa vymedzuje proti sociálnym sieťam, kde sa väčšina podobných firiem snažia vyzerať čo najlepšie. Až si budete nabudúce v prezliekacie kabínke skúšať plavky a budete prepadať zúfalstvu, spomeňte si práve na spoločnosť ASOS.