Keď krása berie dych

Neuveriteľne nádherný dom je architektonicky geniálne spracovaný a to úplne do detailov. Dizajn tohto domova je neuveriteľný. Nachádza sa na brehoch jazera so sídlom v starom Petrohrade v Rusku. Akonáhle sme tento dom videli, hneď sme si povedali, tak tu by sme chceli bývať. Ide o jednotlivé detaily ako exteriéru, tak aj interiéru. Detailnosť spracovania nám naozaj roztáča mozgové závity a neustále si dookola hovoríme, ako na toto Vlaste projektanti prišli? Je to totiž geniálny.

Ide o väčší dom, rodinné sídlo či vilu. Úžasné je množstvo presklených priestor a svetlo, ktoré sa dostane pohodlne dovnútra. Je jasné, že za elektrinu v tomto ohľade teda nenecháte majland. Pozriete Ak sa ale na fantastické spracovanie osvetlenie napríklad na schodiskách či terasách, berie vám to dych. Snúbi sa tu praktickosť osvetlenia aj s krásou navonok. Perfektné sú veľké terasy a balkóny. Vyjsť hneď ráno na terasu a pozdraviť slnko vám zaistí dobrú náladu po celý zvyšok dňa.

Nielen exteriér, ale aj interiér

Fantasticky spracované je aj okolie, možnosť terasy a posedenie pred domom, obdivuhodne spracované príjazdové cesty a tiež dokonale detailne prepracovaný interiér domu. Úplne úžasné sú schodiská. To, čo určite nadchne je aj kruhové okno s vitrážové mozaikou, ktorá je úplne dokonalým osviežujúcim prvkom. Úžasné je osvetlenie a dizajnové lustre v netradičných tvaroch. K jazeru ladí aj veľké množstvo použitého dreva. Stropy, rolety, podlahy aj úžasné veľké dvere, všetko je z nádherných kusov dreva v rozličných úpravách. Ktoré ale k sebe dokonale ladia.

Ak je architekt schopný navrhnúť tak úžasný dom aj s ako interiérom, určite myslí aj na prevádzku, dobré zateplenie kvôli vykurovanie aj ohrevu vody. Milujeme veľké priestory, svetlé interiéry, francúzske okná, možnosť využívať terasy aj celý priestor. Taký dom ponúka dostatok súkromia, ale aj možnosti zísť sa vo veľkom kruhu rodiny alebo priateľov. Ak si máme voliť dom, v ktorom chceme bývať, tak taký by sa nám naozaj páčil. Čo na neho hovoríte vy? Dokážete si predstaviť bývať v takomto dome? My totiž áno. Zdá sa nám naozaj dokonalý.