Výbava do auta: čo by malo byť povinné a aké vychytávky vám jazdu uľahčia?

Pokiaľ trávite väčšinu dní v aute, určite už viete, že len obyčajná výbava vozidla vám nestačí. Potrebujete niektoré doplnky a vychytávky, ktoré vám dlhé cesty spríjemnia. Tipy na výbavu ocenia určite aj rodičia malých detí, ktorí potrebujú mať najdôležitejšie veci stále po ruke. Čo sú teda prvky, do ktorých stoja za to investovať a ktoré vám pobyt v aute spríjemnia?

Čo by v aute nikdy nemalo chýbať

Či jazdíte na dlhé cesty alebo auto beriete len ako šikovný prostriedok, ako sa priblížiť cieľu, nemali by vám vo vozidle chýbať tieto veci:

  • Škrabka na ľad a sneh
  • Držiak na telefón / navigáciu
  • Slnečná clona alebo roletka
  • Hasiaci prístroj
  • Autokompresor
  • Držiak na tégliky
  • Alkoholtester
  • Nabíjačka do auta
  • Užitočné vychytávky

Ak v aute trávite väčšinu svojho dňa, iste viete, aké to je mať hlad a nemať nič po ruke. Ideálnym riešením pre vás je autochladnička, v ktorej môžete skladovať aspoň niektoré základné potraviny, ktoré sa vďaka tomu nepokazia a vy tak nikdy nebudete mať zbytočný hlad.

Pokiaľ je auto tak trochu vašim skladiskom, kam odkladáte nepotrebné veci alebo to, čo budete počas dňa či týždňa potrebovať, určite oceníte šikovné organizátory – ako závesné na sedadlá, tak aj tie do kufra. Vďaka nim totiž budete mať všetko prehľadne zrovnané, nebudete sa stresovať hľadaním konkrétneho predmetu, a ešte všetko bude vyzerať upratané. Organizérov na sedadlá určite ocenia aj rodičia detí, ktorí v nich môžu skladovať hračky alebo veci na zabavenie detí.

Hoci ho možno nevyužijete každý deň, určite príde chvíľa, kedy sa bude hodiť a vy budete radi, že ho máte. Ramienko do auta. Na obleky, šaty alebo bundy v zime. Vďaka tomu vám odev nebude prekážať a nebude vás obmedzovať v jazde. A v neposlednom rade sa tiež neskrčí.

Pokiaľ máte psa alebo iné zviera, ktoré vám občas v aute robí spoločnosť, iste viete, že chlpy na sedadle nie sú nič príjemné. Preto je dobré zaobstarať deku alebo poťah určený len vášmu maznáčikovi. On si k nemu vytvorí vzťah a bude mu jazdu spríjemňovať, vy eliminujete neporiadok. Je to výhodné pre všetkých. Z bezpečnostného hľadiska je dobré mať aj sieť, ktorou oddelíte časť, kde je zviera, a kde ste vy ako vodič. Budete mať istotu, že vás zviera pri šoférovaní nevyruší a nenastanú akékoľvek komplikácie.