Zaujímavé miesta v Kolumbii. Zamierte do krásnej krajiny, ktorá prekvapí

Pri rozmýšľania o tom, kam sa tento rok pôjdete pozrieť, kam zamierite na dovolenku alebo kam vyjdete na výlet, by ste mali zvážiť krásnu krajinu menom Kolumbia. Pri vyslovenia mena tejto krajiny sa väčšina ľudí pozastaví a zhrozí. Predsa len ide o krajinu s nie práve dobrou povesťou. Kolumbia sa neodmysliteľne spája s Pablom Escobarom a s mnohými mocnými drogovými kartelmi, z ktorých mnohé funguje v mestách Kolumbia dodnes. Ľudia sa krapet obávajú, mnohokrát však zbytočne. Len sa ochudobňujú o unikátne zážitky, ktoré môžu v krásnej krajine, iba ak v krajine so zlou povesťou, zažiť.

Ak sa nebojíte drogových kartelov, ak nemáte z Kolumbie taký rešpekt ako väčšina ostatných, prezradíme vám krásna a zaujímavé miesta, ktoré v Kolumbii navštíviť. Pri navštívení týchto miest sa rozhodne utvrdíte v tom, že sa jedná o jednu z najkrajších krajín sveta.

Cartagena de Indias

Cartagene sa tiež často hovorí perla Karibiku. Označenie je rozhodne zaslúžené, jedná sa o veľmi krásne miesto nachádzajúce sa v Kolumbii. Cartagenu možno označiť ako historické centrum, kde nájdete aj najväčší opevnenia v Južnej Amerike. Ak ste navyše milovníkom pouličných umelcov, potom si práve toto miesto zamilujete. Najmä navečer sa na tunajšom námestí schádza najrôznejšie umelci, ktorí predvádza nielen prichádzajúcim turistom to, čo vie.

Ciudad Perdida

Možno ste už o Ciudad Perdida počuli. Že vám názov nič nehovorí? Jedná sa o Stratené mesto. A možno už viete! Stratené mesto je druhý názov spomínaného miesta, ktoré je medzi ľuďmi krapet rozšírenejšie. Síce sa sem ide dlhých dvadsaťpäť kilometrov, ale rozhodne to stojí za to. Len sa sem nevydávajte za slniečka a horúčavy, inak sa vám môže zdať cesta nekonečná, náročná a nebezpečná.

Chocó

Oblasť Chocó nájdeme na pobreží Tichého oceánu. Síce sem nevedú cesty, ale ak tu strávite aspoň chvíľku, budete za to neskonale vďační. Na oblohe sa sotva minie pár lietadiel, inak sem cesta vedie po riekach. Ak sem pôjdete v sezóne, môžete tu pozorovať veľryby.