Kde sa ľudia dožívajú vysokého veku? A aké je ich tajomstvo?

Milujete cestovanie? Potom ste sa počas svojich ciest určite stretli s ľuďmi, ktorí sa dožili nevídane vysokého veku. Týchto ľudí ste mohli stretávať v takzvaných modrých zónach. Nie sú to zóny, ako majú v Prahe, kde parkujú vozidlá za poplatok, ale je to označenie pre destinácie a miesta, kde sa ľudia dožívajú naozaj vysokého veku. Za dlhovekosťou však určite musí niečo stať! Každý človek má však iný liek na dlhovekosť.

Dlhovekosť na Sardínii

Boli ste niekedy na Sardínii? Práve tu sa ľudia dožívajú naozaj vysokého veku. Sardínii nájdeme v Taliansku, jedná sa o druhý najväčší taliansky ostrov. Najväčším lákadlom sú krásne pláže, priezračná voda, tiež belostný piesok. Ľudia sa tu dožívajú veľmi vysokého veku, ich tajomstvom je podľa ich slov nielen zdravšie strava, ale aj súzvuk s prírodou, rodinou, súznenie s vlastnou dušou a porozumenie sebe samému. Ľudia na Sardínii nie sú len v dobrej fyzickej kondícii, ale sú hlavne v dobrej psychickej kondícii, čo je mnohokrát viac.

Dlhovekosť v Japonsku

O Japonsku sa hovorí, že sa tu ľudia dožívajú naozaj úctyhodného veku, mnohokrát i veku vyššieho, než je sto desať rokov. Najstaršie ľudí v Japonsku sa nachádza konkrétne v Okinawe, čo je japonský ostrov, ktorý je najväčším ostrovom súostrovia Rjúkjú. Ľudia, ktorí žijú na tomto ostrove, sú v porovnaní s ostatnými Japoncami v ďaleko lepšej forme, dokonca majú lepšiu formu ako Európania, ktoré sú o dvadsať rokov mladší. Ich tajomstvom je zase pobyt na čerstvom vzduchu, tiež tunajší východnej cvičenia, striedmosť, sú tak disciplinovaní a pravidelne meditujú.

Dlhovekosť na Kostarike

Na Kostarike, konkrétne na polostrove Nicoya, nájdeme tiež veľmi starých ľudí či ľudí, ktorí sa dožívajú naozaj vysokého veku. Je to ďalší takzvaná modrá zóna, kde nájdete teplé slnečné počasie, morský vzduch, čistú prírodu. Tajomstvom dlhovekosti je hlavne to, že si uvedomujú, že sú, že. majú nákazlivý životný nadhľad a vyváženú stravu.