Zásady pre zdravý spánok

Spánok je najdôležitejším a základným spôsobom nášho odpočinku. Naberáme vďaka nemu energiu a veľmi potrebné sily na ďalší deň. Sami najlepšie viete, že keď sa dobre nevyspíte, budete celý deň nevrlí a všetko nám ide oveľa horšie. Počas noci regeneruje celý organizmus. Kvalita spánku ovplyvňuje celý váš život. Rozhodne sa nevypláca jeho nedostatok alebo veľa prerušovaný spánok podceňovať. Základom je posteľ, kde strávime v priemere asi 1/3 života, je veľmi dôležité, na čom spíme. Kvalitný matrac nestačí. Súčasné trendy zdravého spánku jasne upozorňujú, že ide o matrac, kvalitný rošt a posteľ. Správna kombinácia týchto 3 súčasťou vám zaručí pokojný spánok.

Praktický vzhľad

Pri výbere postele hrá úlohu aj vzhľad, ale aj funkcia. Postele z masívu s pevnou konštrukciou, dlhodobou životnosťou a pekným dizajnom nás nadchne. Ak bývate v menšom byte, oceníte postele s úložným priestorom treba ro uskladnenie sezónneho oblečenia. Môže ísť o výklopné rošty, alebo posteľ so zásuvkami, ktoré sú asi o niečo pohodlnejšie na manipuláciu. Na druhej strane podľa mnohých názorov by posteľ s úložným priestorom byť nemala. Práve voľný priestor a čistota napomáha zdravému spánku. Ak máte teda možnosť uskladniť svoje veci niekde inde ako pod posteľou, urobte to.

Detské postieľky

Rodičia spoliehajú často na to, že deti ešte o niečo podrastú, a preto im zámerne zaobstarávajú radšej lacnejšie a často aj bohužiaľ menej kvalitné detské postele. U detských postieľok skôr uprednostňujú vzhľad a pokladajú ho za najdôležitejšie. Ten u bábätiek nehrá rolu. U väčších detí je samozrejme často prioritné, ale rozhodne by sa mu nemala podriaďovať aj kritériá, ako je funkčnosť a vysoká kvalita. Pre správny vývoj detskej chrbtice a celého pohybového aparátu vyvíjajúcich sa detí je spánok u detí naozaj to zásadné. Preto je potrebné zvážiť ako výber kvalitnej postele, tak i matrace a rošty. Je to dôležité u nás aj u detí.