3 miesta, kam sa jazdí za exotickým luxusom

Ak máte veľa dní dovolenky v zamestnaní, čo sa veľmi často stáva, mali by ste ich nejako využiť. Samozrejme sa nemusíte zobrať a ísť napríklad na dovolenku k moru, ale pokojne si urobte len tri dni niekde v nejakom úžasnom zahraničným luxusu, kde sa rozhodne nebudete nudiť. Navyše, ak máte dostatok dovolenky, to znamená, že ste v práci vlastne neustále, a tak by ste možno mohli mať niečo našetrené, pokiaľ z práce takmer nevychádzate.

Samozrejme na taký víkend, predĺžený víkend nemusíte jazdiť na známe miesta, medzi ktoré sa radí najrôznejšie česká zákutia alebo podobné miesta, kde sa toho veľa nedeje. Nejazdite ani do klasického Chorvátska alebo do klasickej Taliansko – veď ani toto nie je to najlepšie, čo môžete zažiť. Radšej zamierte na miesta takzvaného exotického luxusu a preskúmajte svet z trochu inej, luxusnejšie a neobvyklé perspektívy.

Kam sa teda vydať?

Medzi taká najviac exotické a luxusné miesta sa rozhodne radí Karibik. Ten sa v poslednej dobe stal vďaka stále čistému a nádhernému moru jedným z najviac navštevovaných, ale väčšinou navštevovaný z toho dôvodu, že sa tu koná nejaký svadobný obrad. Ľudia sa sem chodia brať, vezmú so sebou len tie najbližší a vyrazí sa oddať do luxusného Karibiku. Asi dúfajú, že tu stretnú alebo že je tu oddá najlepší kapitán Jack Sparrow.

V poslednej dobe sa veľa mieri aj na Maldivy. Niet sa čomu čudovať, veď Maledivy dávajú pohľad úplne na iný, hlavne podmorský svet. Zaplávajte si tu s rybičkami všetkých druhov, zaplávajte si tu s korytnačkami, ale tiež sa žralokmi a preskúmajte tu ten podvodná, podmorský svet, čo sa vám len tak niekde neponúkne.

Existuje ešte nejaké také miesto?

Samozrejme týchto miest je dneska habadej. Bali, Kanárske ostrovy alebo napríklad Kuba patrí tiež k tým luxusnejším formám dovolenky, aj keď Kuba je všeobecne chudobná krajina. Avšak stojí za návštevu hlavne Japonsko, Tokyo alebo napríklad Rusko.