Vône, ktoré nastolia duševnú i fyzickú pohodu

Zimné obdobie je ako stvorené na leňošenie v posteli. Aby na vás ale nemohol splín pochmúrnych všedných dní, oplatí sa staviť na aromaterapiu, ktorá sa teší veľkej obľube. Aby vám ale vône priniesli onen pôžitok, po ktorom prahnete, je dôležité ich poznať.

Na úvod stojí za zmienku to, ako aromaterapia vlastne pomáha. Hovoríme o čomsi, čo je známe ako ľudstvo samo. A je veľká škoda, že mnohí na túto zdraviu prospešnú klasiku zabúdajú. Roky aplikovania vôní totiž ukázali, že sa počas aromaterapie dokonale relaxuje, harmonizuje sa psychická stránka človeka, taktiež sa podporuje celková koncentrácia a zlepšuje sa nálada ako taká. A čo viac – pozitívnym spôsobom sa ovplyvňuje krvný obeh, tiež sa povzbudzuje telo, napomáha sa zmierneniu bolestí a uľavuje sa od depresií a zlej nálady. Takže, aká vôňa sa má ľanúť domom?

Keď ste prechladnutí a potrebujete posilniť imunitu

Pokiaľ potrebujete posilniť svoje telo, konkrétne teda imunitu (a to nielen v čase prechladnutia), odporúčajú sa esenciálne oleje známe svoju silu ničiť nebezpečné vírusy. Konkrétne sa odporúča staviť na borovicu, aj na citrón alebo eukalyptus, ktorý uľavuje hlavne od zápalov alebo problémov s dýchacími cestami.

Proti prechladnutiu bojuje aj rozmarín uvoľňujúci hlieny alebo mäta pieporná, ktorá zase podporuje vykašliavanie.

Keď sa potrebujete zbaviť stresu alebo únavy

Či vás skôr trápi stres alebo sa nemôžete zbaviť únavy? Ste celé dni na nohách a pociťujete, že ste na tom naozaj po psychickej stránke zle? Šup s esenciálnym olejčekom do lampy a vychutnávajte si vôňu, ktorá sa začne ľanúť bytom.

Konkrétne stavte na upokojujúcu levanduľu, šalvia, ktorá pôsobí sedatívne na nervový systém, tiež vyskúšajte zázvor, ktorý uvoľňuje napätie, dokonca uľavuje od bolestí hlavy.

Tiež sa oplatí staviť na klinček, ktorý pomáha od celkovej slabosti, alebo na jazmín, ktorý je známym svojim umom povzbudiť srdcovú činnosť a navodiť eufóriu.