Čo zdravie len predstiera

Ľudia sa dosť zaoberajú tým čo jej, a to je veľmi dobre. Predsa len sa jedná o naše zdravie. Obchodníci vie, čo na nás platí a tak nás zahŕňajú množstvom potravín, o ktorých tvrdí ako sú zdraviu prospešné a ako nám prospeje ich konzumácie.

Ale veľakrát nie je všetko, ako sa zdá, a to bohužiaľ platí aj v tomto prípade. Je dosť obľúbené nájsť si jednu potravinu, o ktorej sme presvedčení, ako nášmu zdraviu prospievajú a ono je to skôr naopak.

Poďme sa teda pozrieť čomu sa radšej vyhnúť.

Nízkotučné mliečne výrobky

Je všeobecne známe, že tuky pre naše telo nie sú zdravé. Preto sa mnohí z nás snažia je za každú cenu obmedziť a to všade. A tak sa v snahe za zdravím snažia zbavovať tukov zo všetkého, čo majú radi a nechcú sa toho vzdať. Často nízkotučné potraviny sú upravované tak, aby nám chutili. A my ich kupovali s myšlienkou, ako pre svoje telo robíme dobre a teda na nich nešetríme. Ovšem je potrebné čítať etikety, kde sa mnohokrát dočítame, že vlastne náš nízkotučný jogurt má minimum tuku, ale hromadu cukru.

Cereálie

Aj vo vás reklamy budí dojem, že ak si doprajete cereálne raňajky, urobíte pre svoje telo len to najlepšie? Ak áno, dosť sa pletiete. Väčšina týchto produktov je opäť plná cukru a väčšinou aj bez potrebných proteínov. Pokiaľ si chcete vážne zabezpečiť zdravú raňajkách bohatú na živiny, robte si ovsenú kašu z obyčajných vločiek a mlieka, pridajte med a ovocie a poďakuje vám ako vaše telo, tak peňaženka.

Džúsy

Pohárik džúsu na raňajky je pre niekoho samozrejmá vec. Avšak koľko z vás si ju pripravuje čerstvú? Asi takmer nikto, pretože väčšinou každý z nás ponáhľa do práce a preto hľadá tie najrýchlejšie varianty, ako si dopriať niečo zdravé za minimum času. A ak nečítate poctivo etikety, môžete s týmto nápojom dostávať do tela veľa sladidiel a farbív.