Road trip vás donúti poznávať. Čo je na ňom také výnimočné?

Keď sa povie dovolenka, napadá vás len čas strávený v hotelovom stredisku na jednom mieste? Road trip ponúka každý deň nové dobrodružstvá, veľa možností a niektorí naň nedajú dopustiť. Pokiaľ stále nerozumiete tomu, čo je na podobnom cestovaní so zabudovaním do auta výhodou, pozrite sa na niekoľko jednoduchých tvrdení, ktoré vám na vašu otázku odpovie.

Roadtrip ponúka úsporu

Na cestovanie je väčšinou najdrahšie práve ubytovanie. Nezáleží na tom, či si potrpíte na luxuse alebo nie, pretože v niektorých destináciách bohužiaľ nemáte ani možnosť voľby. Napadlo vás ale, aké by to bolo, keby ste mohli s prijateľným zázemím prenocovať vo vybavenej dodávke alebo vozidle so vstavaním do auta na spanie? Spoliehať sa môžete na vlastné zásoby a lokalitu na nocovanie si až na niektoré drobné obmedzenia volíte sami.

Už žiadna pokazená dovolenka

Akonáhle dorazíte do hotela, musíte sa uspokojiť s tým, čo ponúka, aj keď to presne nezodpovedá vašim predstavám. Pri road tripe je to iné. Akonáhle cieľová destinácia nevyhovuje vašim predstavám, stačí zabuchnúť dvere, naštartovať a vyraziť na nové miesto. Prečo tráviť čas v lokalite, ktorá vám nevyhovuje, keď môžete jednoducho ísť inam a vybrať si dokonalé miesto?

Každý deň nové dobrodružstvo

Pri road tripe nemusíte na svojich plánoch šetriť. Rozprestrite pred sebou mapu a všímajte si, kadiaľ presne pôjdete. Namiesto známej a rýchlej trasy môžete prechádzať menšími dedinkami, objavovať nové reštaurácie, prírodné krásy, hrady, zámky alebo dokonalé výhľady. Uvidíte sami, koľko výletov sa bude zmestiť do jednej vašej dovolenky a prekvapí vás, koľko nečakaných miest objavíte.

Spoliehate na vlastné zásoby

Keď na začiatku nič nepodceníte a poriadne sa vybavíte jedlom, môžete si dovolenku naozaj užiť. Akonáhle bude pekné počasie, môžete vytiahnuť deku, pripraviť si bohatý piknik a kochať sa okolitou prírodou. S dobrou hudbou, audio rozprávaním alebo slovnými hrami bude cesta utekať a vy sa vzájomne pobavíte.