Vedeli ste, že mandarínky znižujú cholesterol?

Mnoho ľudí žije dnes zdravým životným štýlom. Je to možno preto, že nás na každom rohu láka nezdravé rýchle občerstvenie, alebo je to preto, že sa stále zvyšuje počet prípadov obezity. Či už sa do zdravého životného štýlu vrháte z akéhokoľvek dôvodu, možno by ste mali vedieť, aké potraviny sa oplatí jesť a aké nie. Do jedálnička by sme mali zaradiť ryby, ale okrem rýb by ste sa mali naučiť jesť aj napríklad strukoviny alebo mandarínky. A prečo práve mandarínky?

Ovocie všeobecne je to, na čo by sme pri zdravom jedálničku nemali zabúdať. Je v ňom veľa vitamínov a telu prospešných látok, bez ktorých by sme sa denne neobišli. Okrem toho je potrebné spomenúť, že ovocie sa má jesť maximálne do druhej hodiny popoludní, pretože v neskorších hodinách už nie sme schopní spáliť kalórie, ktoré z ovocia prijmeme.

Prečo jesť práve mandarínky?

Ide o ovocie, ktoré je známe už od stredoveku a ktorá je sladká, špecifické svojou oranžovú šupkou, ktorá sa dá dobre olúpať.

Okrem toho sú naozaj veľmi zdravé, čo málokto vie.

Poďme si preto v bodoch povedať, prečo by sme mandarínky mali zaradiť do nášho zdravého jedálnička.

  • obsahujú vitamínu C
  • znižujú cholesterol
  • obsahujú vitamín A, D

Mandarínky sú druh citrusov, ktorý je skutočne veľmi zdravý už len tým, že obsahuje veľké množstvo vitamínu C, ktorý podporuje náš imunitný systém, a ďalej sú plné vitamínu D a A. Okrem toho málokto vie, že znižujú hladinu zlého cholesterolu – mandarínky tak skvele bojujú proti obezite. Využite preto ešte doby, kedy je ešte mandarínok v obchode dosť, a zaraďte si ich do jedálnička.