Spoločenská udalosť a príprava

Výber večerných šiat určite nenechávajte na poslednú chvíľu a venujte tomu čas. So spoločenskými šatami sa musíte zžiť, zvyknúť si na ne, naučiť sa ich nosiť, pohybovať sa v nich s istou gráciou aj eleganciou. Treba poznať aj ich prípadná úskalia v podobe dĺžky, rozparku či hlbokému výstrihu. Naučte sa v nich ladne chodiť aj tancovať.

Spoločenské šaty si vyberajte s ohľadom na svoj typ postavy. Pamätajte si, že šaty vie ľahko zdôrazniť vaše prednosti a zakryť nedostatky, ale to isté platí aj naopak. Ak máte kypré tvary či vystúpené bruško, určite sa vyhnite flitrům a výšivkám práve v tej oblasti. Dajte pozor na príliš upnutý strih. Vždy sa snažte upútať pozornosť práve na tú časť tela, s ktorou ste spokojná. A každá žena má svoje prednosti.

tenká hranica

Tieto pojmy si často ľudia pletú a je medzi nimi tiež veľmi tenká hranica. Veľa žien volí nevhodne zvolený strih dekoltu, teda príliš hlboký výstrih v kombinácii s veľkými prsiami, a to potom zaváňa vulgarizmov. Zvodnosť možno docieliť veľmi decentne. Zabudnite na módne ikony a celebrity, pretože to, čo pristane im a modelkám na prehliadkovom móle, nemusí nutne pristane vám. Neodhaľujte sa príliš a za každú cenu, nestávkujte na veľmi upnuté oblečenie. Pokojne si vezmite šaty so šifónovými rukávmi či čipkou.

Korzety a obruče

Modely s korzetom a obrovskou sukňou s obručou sadnú málokomu. Tu ide o korčuľovanie na tenkom ľade. Navyše v poslednej dobe už dávno nepatrí medzi trendmi spoločenskej módy. V sukni s obručou sa zle tancuje, zle sedí a pridávajú veľa kíl navyše. Stavte na splývavé róby s nadýchanou sukňou. Ak vám naozaj pristane a môžete si korzety a obruče dovoliť, schovajte si ich na svadobný deň či predĺženú. Ale aj tam si moc nezatančíte.

Od hlavy až k päte

S výberom večerných šiat zvažujte aj výber spodnej bielizne. Určite riešte, čo si obliecť pod ne. Je to nesmierne dôležité. Výber správnej spodnej bielizne hrá pre celkový dojem dosť významnú úlohu. Pod priliehavé modely si berte vždy bezšvíkové, dobre padnúci bielizeň zvolenej v správnej veľkosti.