Nesmrteľný štýl denim!

Denim sa hodí všade a vždy! Džínsovina snáď nevyjde nikdy z módy. Ako prvý sa u nás objavili džínsové nohavice. A postupom času sa z tejto látky začali šiť tiež bundy, košele, šaty a kraťasy. Tento trend sa drží dodnes. 

Ako to začalo? 

S nápadom vyrábať nohavice z džínsové látka prišiel bavorský Nemec Levi Strauss, ktorý sa prisťahoval do Ameriky. Tieto nohavice slúžili ako pracovný odev pre zlatokopov a boli patentované v roku 1873. Až od 50. rokov 20. storočia sa rifle dostali do sveta módy a sú stále jedny z najmodernejších ikdyž už majú inú podobu ako kedysi. 

Ako nosiť do práce? 

Džínsový štýl sa dá nosiť snáď ku každej príležitosti, ale je potrebné zvoliť správny model. Je jasné, že mini šaty či roztrhané džínsy sa do práce nehodí. Do práce zvoľte tmavšie odtiene např.tmavě modrú či čiernou a kombinujte s elegantnejšími prvkami ako sú saká, košele, blúzky. V lete si môžete dovoliť byť odvážnejší a zvoliť napríklad červené riflové nohavice. Ovšem je potrebné dbať na zvyšok outfitu, aby to nevyzeralo, že ste sa vydali skôr na výlet. Džínsy do práce by mali byť bez vyširování, cvočkov, dier a výšiviek. Tento štýl si nechajte pre voľný čas. 

Skvelou voľbou sú denim šaty! 

Šaty si môžete vybrať ako tmavé, tak aj svetlé, dĺžka vy mala byť minimálne ku kolenám. Ak nie sú šaty vypasované treba zvýrazniť pas napríklad pásikom. Strih vyberajte podľa typu vašej postavy. Topánky vyberajte medzi tými elegantnejšími ako sú lodičky. Farba lodičiek môže byť buď telová alebo v pastelových farbách. K topánkam vyberte tú správnu kabelku. Určite nič nepokazíte farebným listovou kabelkou v rovnakej farbe ako sú lodičky či minimalistickú kabelkou zaujímavého tvaru.