Shamballa bižutérie má svoje čaro

Shamballa, alebo tiež Shambhala či Šambhaly, je jedným z módnych trendov v šperkárstve, ktorý si získal v súčasnej dobe opäť obrovskú popularitu. Nosia je nielen mnohé celebrity, ale aj veľa vplyvných ľudí a úspešných podnikateľov. Slávne náramky opradené duchovnom a spiritualitou si získali srdcia veľkého množstva ľudí po celom svete. Náramky nosia také hviezdy šoubiznisu a módy ako Karl Lagerfeld, Beyoncé, Jay-Z, Lil Wayne alebo RickRoss. Sú živými reklamami a propagátormi týchto náramkov a nosí ich na veľké množstvo verejných udalostí a podujatí.

Farebné Shamballa náramky

Shamballa náramky pochádzajú pôvodne z Tibetu, o ktorom sa hovorí, že je kolískou aj kráľovstvom mysticizmu, duchovného rozvoja a duchovného pokoja. Shamballa je ukrytá vo vzdialenej časti nedostupných Himalájí a hovorí sa aj o Gyanganj, domovu nesmrteľných. Niektorí ju nazývajú Shamballa, Shangri-La alebo Siddhashram a mnoho ľudí verí, že ide o nebeské kráľovstvo, ktoré utvára a formuje náš osud. Svoje korene tiež nachádza v tradičných budhistických legendách o ideálnom meste Shamballa. V Tibete je toto legendárne a osvietené kráľovstvo zdrojom šťastia. Shamballa náramky sú spojené s mystikou a ezoterikou. Hovorí sa, že majú liečivé vlastnosti, chráni svojho nositeľa a zaisťujú mu dobrú náladu a nosia šťastie.

Talizman pre šťastie

Shamballa náramky sa nenosia len pre ich módny vzhľad, ale pre zdôraznenie svoje osobné spirituality.Shamballa náramky sa skladajú z množstva tradičných korálok, stredom býva vždy nejaký tematický kameň alebo Discoball, populárne sú aj lebky a kríže. Farebné Shamballa náramkymají univerzálnu veľkosť. Ceny jednotlivých modelov sa líši v závislosti na použitých materiáloch. Môžu to byť guľôčky z plastu, leštených drahých kameňov, lávových kameňov, skla, ale môžu byť aj zo zlata so zdobením diamantmi. Často používaným materiálom sú tiež Swarovskéhozirkonové kryštáliky. Korálky sú navlečené na čierny nylonový vlasec, voskovú šnúrku alebo šperkársky drôt. Ak sú na pružné a pevné gumičke, sú úplne univerzálne.