Proti pľúcnym ťažkostiam so známymi bylinkami

Aj keď možno žijete zdravým životným štýlom, je možné, že vás postihne nejaký zdravotný neduh. Týmto zdravotným neduhom sa môže myslieť napríklad nádcha alebo pľúcne ťažkosti. Skrátka pri športovaní sa môže stať, že nachladne a prechladnutiu sa môže preniesť a na samotnej priedušky. Aby sa vám však lepšie dýchalo, na pomoc povolajte známej bylinky, ktoré si s týmto problémom zaručene poradia.

Otázkou ale je, aké konkrétne bylinky pomáhajú pri pľúcnych problémoch. Predsa len slovo „bylinky“ v sebe obsahuje celý veľa byliniek, ktorá z nich zaručene pomáha na problémy, ktoré sa týkajú pľúc?

Stavte všetka esá na skorocel

Ak sa vám ukrývajú nejaká esá v rukáve, rozhodne by ste ich všetky mali staviť na skorocel. Ide totiž o prírodného liečiteľa, ktorý má naozaj dlhú históriu. O jeho zdravotných benefitoch sa vie už od desiateho storočia, od tej istej doby sa aktívne využíva.

V jeho moci je uľaviť od chronického zápalu priedušiek, tiež uľavuje od nepríjemného astmy a v neposlednom rade uľavuje aj od neduhov iného typu – napríklad od obličkových kameňov, od únavy alebo vyčerpania či od problematického trávenie.

Mäta nielen na žalúdok

Mäta je veľmi obľúbená a ľahko rozpoznateľná bylinka. Väčšina ľudí ju však používa iba na žalúdok, čo je veľká škoda. Mäta totiž uľavuje aj od pľúcnych ochorení. Konkrétne uľavuje od astmy, kašľa, tiež od nepriechodných dutín. Má aj protisvrbivé účinky, zmierňuje bolesti rôzneho pôvodu a v neposlednom rade tiež uvoľňuje svaly dýchacieho ústrojenstva.

Za skúšku stojí aj sladkého drievka

Za zmienku tiež stojí sladkého drievka, ktorá lieči nielen lásku. Medzi ľudovými liečiteľmi (a nielen medzi nimi) je sladkého drievka považovaná za taký malý zázrak. Ak vás sužujú pľúcne ťažkosti, potom vám podá pomocnú ruku. Vie totiž upokojiť podráždené silice v krku, tiež zbavuje zanietenie. Zmierňuje aj podráždenie pľúc.

V jej moci je posilňovať obranyschopnosť organizmu, tiež hojiť ekzémy alebo pozitívne ovplyvňuje nervový systém človeka.