Čo funguje na nádchu?

Keďže sa neustále všade hovorí o novom type koronavírusy, ľudia sú potom šťastní, keď dostanú len obyčajnú nádchu. Je však pravdou, že aj keď sú z počiatku ľudia nadšenie, neskôr ich nadšenie upadá. Z obyčajnej nádchy sa totiž stáva ona nádcha, ktorá je nepríjemná a ktorá vie poriadne potrápiť. Aby vo vašom prípade neplatilo pravidlo, že liečená nádcha trvá týždeň a neliečená sedem dní, poďme si povedať, ako sa nádchy zbaviť prakticky za noc.

Možno si hovoríte, že nádchy sa nedá tak rýchlo zbaviť. Lenže opak je v tomto prípade pravdou. Stačí len vedieť, ako k nádche pristúpiť.

Lakte do vody

Jedným zo spôsobov, ako sa zbaviť nádchy naozaj rýchlo, je ponoriť lakte do vody. Hovoríme však o horúcej vode, v ktorej by ste potom mali čo najdlhšie vydržať. Nohy je potom dobré zahrievať taktiež v horúcej vode (kľudne aj pri sprchovaní) a následne je dôležité je ihneď zabaliť do teplých ponožiek.

Všeobecne však možno povedať, pomáha horúci kúpeľ. Horúcu vodu pomaly připouštějte a hneď po výlezu z vane sa zamuchlejte do perín. Takto potom vydržte aspoň tridsať minút. Síce sa budete potiť, ale tiež tým zabijete všetky vírusy.

Cesnak a vývar sú pomocníci

Pokiaľ lakte o vody alebo horúci kúpeľ zatiaľ nezaberá, čo staviť všetky svoje esá v rukáve na cesnak a vývar? Kým cesnak je prírodným antibiotikom, vývar zase uľavuje prakticky od všetkých chorôb. Cesnak sa odporúča ráno nasekať, zaliať medom a prehltnúť. V takejto forme má vraj ešte vyššiu účinnosť.

Vyskúšajte výplach nosa

Čo podľa mnohých odborníkov i našich babičiek tiež platí na nádchu, je výplach nosa solenej vodou. Voda by samozrejme mala byť len mierne osolená, nosom sa potom voda vtiahne dovnútra a potom ju zase hneď vysmrkajte. Tento nie práve príjemný zážitok opakujte trikrát až päťkrát denne. Prispejete tým k zmenšeniu opuchov sliznice.