Pripravte sa s nami na príchod dieťaťa

Samotný pôrod je krásna, ale tiež mimoriadne stresujúca záležitosť. Najmä pokiaľ ide o vaše prvé dieťa. Napísali sme niekoľko tipov, ako sa pripraviť na prvé mesiace s dieťaťom a čo si musíte kúpiť.

Na internete existuje nespočetné množstvo rôznych zoznamov, ktoré si môžete kúpiť v materskej nemocnici a ako zabaliť tašku na pôrod a zostať v nemocnici. Nebudeme vás zaťažovať, len odporúčame pozrieť sa priamo na vaše konkrétne materské nemocnice, zvyčajne máme na internete uverejnený zoznam.

Niekoľko potrieb sa musí začať

Mnohokrát ste počuli, že najdôležitejšou vecou je duševná dobre. Dobrá teória, ale prax môže ľahko zaostávať s minimom spánku. Zamerajme sa teda na praktický a materiálny aspekt vecí – aké veci a potreby dieťaťa stojí za nákup?

Predpokladáme, že už máte základné veci ako detská postieľka alebo kočík. Je tiež užitočné kúpiť si niekoľko základných kusov oblečenia neutrálnej farby, veľkosť 50-56. Oceníte vaňu a žinku, skrinku pre prebaľovací stôl alebo inak vyhradené miesto na zmenu plienok a mokré obrúsky budú užitočné.

Zdravý

Nezabudnite na stránku bezpečnosti, do postieľky nainštalujte prenosný dychový monitor, dnes sa miniatúrne náramky predávajú na monitorovanie funkcií tela dieťaťa. Ak plánujete časté výstupy mimo domova, oceníte detských mníchov. Funkčné aplikácie prenosu videa je však možné stiahnuť aj do smartfónov.

Na začiatok tiež vytvorte menšiu zásobu núdzových liekov, nezabudnite si kúpiť bezkontaktný teplomer. Poraďte sa s lekárom, aby ste používali lieky na horúčku alebo bolesť. Pre matky, ktoré môžete používať mliečnu prsnú pumpu, pre deti sa môže stať, že potrebujete nosné prsné čerpadlo.