Prečo nosiť parky?

Málokto z vás určite má takú postavu, aby si aj mohol na seba obliecť čokoľvek a vždy to bude vyzerať dobre. V chladnejších dňoch preto prichádza na pretras výber kvalitnej bundy. Skvelou voľbou do jarného počasia, kedy ešte slniečko moc nehreje, ale aj letných búrok alebo do jesenných sychravých dní, sú parky. Sú proste univerzálny, nadčasové, dajú sa nosiť celý rok. 

Hodí sa do práce aj do prírody 

Bunda zvaná parka, teda vetrovka, dokáže krásne schovať nejaké tie kilečká a vyzerá na svojom nositeľovi naozaj dobre. Je symbolom ležérnej elegancie do mesta. Hodí sa na prechádzku, na nákupe, do práce, proste takmer kamkoľvek. Nebojte sa preto ani vzorovaných motívov. V parkoch môžete bez obáv vyraziť napríklad aj na pešiu túru do prírody, skrátka kamkoľvek si spomeniete. 

Riaďte sa svojou výškou 

Na rozdiel od bomberu, ktorý je vždy krátky do pasu, parka je naopak dlhá. Akú dĺžku si vybrať, aby vám dokonale sedela? Riaďte sa vždy svojou výškou. Nikto z vás sa určite nechce v parkoch strácať a mať ju ako rozprávkový plášť až na zem. Nevyzerá to dobre. Pôsobí to, ako keby ste si vzali odev po staršom bratovi alebo sestre. 

Ideálne asi 10 cm pod zadok 

Avšak dobre nevyzerá, ani keď je parka tak krátka, že to pôsobí dojmom, ako by ste si ju pre zmenu vypožičali od mladšieho brata či sestry. Všeobecne sa dá povedať, že ideálna dĺžka siaha asi cca 10 cm pod zadok. Takáto bunda môže dĺžku celkom dobre trafiť. Je praktická a nebude vám z nej pozerať sveter alebo dokonca košele. 

Dlhší strih vyzerá lichotivěji 

Predĺžený strih parky je výborný. Na rozdiel od krátkych búnd do pása veľmi dobre sadne aj menších korpulentnějším ženám a mužom. Obe pohlavia totiž v prípade menšieho vzrastu vyzerajú v krátkych naducaných bundách a kabátoch ako bucľaté bonbóniky. Všetka elegancia je preč. Parky ale dokážu pekne predĺžiť siluetu a zoštíhliť. Práve preto sú tak obľúbené medzi širokou verejnosťou. Nebráňte sa im a nejakú si kúpte.