Krásna aj na dovolenke: Ako sa starať o pleť?

Niektorí z nás už majú dovolenku pri mori za sebou. Iné ale letné dobrodružstvo ešte len čaká. Ako na dovolenku pripraviť pokožku a na čo pri pobyte pri vode nezabúdať? Pripomeňme si pár dôležitých pravidiel. 

Žiletky už dávno nie sú IN 

K dovolenke pri mori neodmysliteľne patrí romantické západy slnka, prechádzky po pobreží a popíjanie koktailov. Dokonalú letnú atmosféru ale môžu pokaziť nepríjemne trčiace chĺpky. V plavkové sezóne totiž okolí nášmu telu len tak niečo neodpustí. Zbesilému holenie žiletkou na poslednú chvíľu môžeme elegantne predísť epiláciou. Napríklad pri laserovej epilácii pomocou alexandritového laseru Candela GentleLase® už nikdy nenarastie až 80% existujúcich chĺpkov. Na dovolenke tak budeme mať o starosť s holením menej. 

Čo pokožke dopriať na dovolenke? 

Tá najväčšia starosť o pokožku nám začína na samotnej dovolenke. Mazanie opaľovacím krémom je teraz v lete samozrejmosť. Pri pobyte na lehátku ale dostáva naše odhalená koža zabrať viac ako normálne. Je preto potrebné sa mazať častejšie, a to aj v tieni. Ale čo keď už je škoda napáchané a my to na slniečku prehnali? Kožu by sme mali čo najskôr nakrémovať upokojujúcim prípravkom napríklad s aloe vera alebo panthenolom. Spálené miesto je po tej potreba chrániť pred slnkom – napríklad oblečením. Aj keď už sa naša pokožka sfarbila do bronzova, nesmieme poľaviť. Rovnako ako krémy na opaľovanie je nutné telu dopriať aj starostlivosť po opaľovaní. Prípravky po opaľovaní namáhanú pokožku navyše príjemne upokojí. 

S starostlivosťou nám pomôžu odborníci 

Ani po návrate z dovolenky nesmieme starostlivosť o pleť zanedbávať. Opálená pokožka sa viac vysušuje. Nesmieme preto poľaviť v mazaní ošetrujúcimi krémy. Telu by sme po dovolenke mali dopriať aj odbornú starostlivosť, napríklad omladenie pleti. Jednou z možností je ošetrenie Regenplazmou®, ktoré vykonávajú odborníci z kliniky Mediestetik. Pomocou re-aplikácie vlastnú krvnej plazmy bude naša pleť na pohmat zdravšie, pevnejšie a viac hydratovaná.