Ste módne nadšenci a túžite sa priblížiť tejto brandži? Potom si vyskúšajte prácu v obchode s oblečením!

Leto je preč, ale mnoho zamestnávateľov stále hľadá pracovníkov na jesenné privyrobenie. Pracovnú dobu sú schopní prispôsobiť vášmu hlavnému zamestnania či rozvrhu hodín v škole. Aké miesta sú teraz na jesennú brigádu voľná? Okrem reštaurácií, kde môžete pracovať na pozícii servírky či pomocné sily v kuchyni sa tiež uvoľnila miesta v obchodoch s oblečením. Veľa predajní tak hľadá nových pomocníkov. Chopte sa príležitosti a vyskúšajte si prácu s oblečením tiež vy! Čo konkrétne obnáša? 

V kontakte … 

Práca v predajniach s oblečením je plná kontaktu s ľuďmi. Musíte byť pripravení na to, že vás budú oslovovať a pýtať sa. Bude ich zaujímať, kde nájdu teplé svetre, ktoré sa im teraz na jeseň hodí, budú chcieť vedieť, kde nájdu novú kolekciu a čím je špecifická. Veľakrát ich bude zaujímať aj váš názor! Budú chcieť, aby ste im povedali, či im daný kúsok pristane, alebo či majú zvoliť inú veľkosť či farbu. Pokiaľ budú zodpovední starostliví, bude ich zaujímať akým spôsobom zakúpené oblečenie čistiť. Ľudia budú skrátka všade a vy tu musíte byť pre nich. 

Hlavne nepanikárte. Mile sa usmievajte na všetkých zákazníkov a buďte ochotní im poradiť. Ak nebudete vedieť, nebojte sa ich odkázať na kolegyňa alebo od nich odpoveď rovno sami zistite. 

Náplň smeny. 

Ak začnete brigádničit v obchode s oblečením, môže vaše smena spočiatku vyzerať takto: Budete cvakať tmavé poistky na jednotlivé kusy oblečením a zaistíte tak ochranu pred krádežou. Tovar, ktorému pripevníte poistky, môžete potom dopĺňať do regálov. Nevyhnete sa tiež prácu v sklade s oblečením, kam budete schovávať prebytočné kusy. Ďalšou činnosťou, ktorú iste poznáte, bude upratovanie. Nejedná sa len o umývanie podlahy a utieranie prachu. Pravdepodobne budete chodiť od regálu k regálu v úseku, ktorý dostanete na starosť a budete zaraďovať zle umiestnené oblečenie, zapínať gombíky košeliam, ktoré zostali po vyskúšaní rozopnuté, vracať na svoje miesto oblečenie, ktoré zákazníci nechali v kabínkach a celkovo sa starať o to, aby to v obchode vyzeralo pekne. 

Privýrobok v obchode s oblečením vám možno otvorí oči a prinúti vás k ohleduplnějšímu, intenzívnejšiemu a opatrnejšiemu správanie pri manipulácii s oblečením. Určite si všimnete, koľkokrát musíte vziať oblečenie do ruky, než sa dostane k svojmu právoplatnému majiteľovi