Prebuďte záujem okoloidúcich s retro štýlom

Móda stále prináša na pulty rôznych obchodov najnovšie trendy, ktoré však nie sú tak nové, ako sa na prvý pohľad zdá. Ak si niekedy stačíte všimnúť, ešte než daný kúsok kúpite, určite zistíte, že ho máte možno práve doma zahrabaný hlboko v skrini. Móda totiž už nevie, čo by do dnešného sveta, kedy je už naozaj všetko, priniesla, preto sa rozhodla inšpirovať minulosťou, a to konkrétne retro štýlom, ktorý je u nás veľmi populárne, pretože pristanú naozaj každej žene. 

Retro štýl v sebe skrýva predovšetkým detaily, ale na druhú stranu tiež vsádza na okamžité ohromenie istými mnohokrát až gýčovými kúsky. Vedú jednoznačne vzory a veľké nadýchané áčkové sukne. Ak nie ste zástancami sukní, vyberte šaty s rozparkami a výkrojom na chrbte. Najlepšie však urobíte, ak budete vsádzať na žiarivé farby. 

Aké kúsky sú pre retro štýl typické? 

Keď mu chcete pôsobiť štýlovo a trendy, mali by ste sa zamerať predovšetkým na bodkované vzory. Tabu nie sú ani gýčovité veľké bodky na sukniach, ani malinké bodkami na košeliach či blúzkach. Minimalistické vzory však teraz vedú samy o sebe. Samozrejme najlepšie urobíte s farebnými kombináciami, v ktorých bude jasne žiariť najmä červená farba. Skúste to potom nasledovne tiež s lodičkami, ktoré sú pre retro štýl typické. Keď mu ich nájdete v červenej farbe, urobíte naozaj najlepšie. 

Veľkú úlohu hrajú v tomto štýle najmä doplnky, na ktoré naozaj tipujte. Nezabudnite na veľké okuliare, ktorých konce sú mierne zašpicatené. Kabelky najpestrejších farieb budú pre vás jasnou voľbou. Ak by ste zatúžili aj po niečom na krk, vyhnite sa šperkom, ale radšej ku svojim kučeravým vlasom zvoľte napríklad šatku, ktorý uviažete okolo krku tak, ako to mávajú letušky. Na farbe ani vzoroch nezáleží, záleží však na jemnosti a jednoduchosti šatke. Pri retro štýlu nie sú povolené veľké huňaté šály, ale radšej klasické menšie šatôčky.