Neuveriteľné Moravskoslezské Beskydy

Moravskoslezské Beskydy leží v samom kútiku severnej Moravy pri hraniciach so Slovenskom a s Poľskom. Uchváti vás svojou krásnou prírodnou krajinou v ktorejkoľvek ročné obdobia. Nájdete tu bohatú ponuku kultúrnych, športových i spoločenských akcií, celý rad ubytovacích zariadení i výborných reštaurácií. Dopravná dostupnosť v samotnom podhorí a hôr je veľmi dobrá. Sú tu dôležité hraničné priechody a cesty, ktoré vás zavedú priamo do hôr. V zime sú Beskydy navštevované pre zimné športy s ponukou zjazdoviek i bežeckých trás. K najznámejším turistickým a rekreačnými oblastiam patrí Biely Kríž, Bumbálka, Biela, Kasárne, Kohátka, Pustevny, Radhošť, Rožnov pod Radhoštěm, Solan a Visalaje.

Kam na výlet

Bumbálka a jej lyžiarske stredisko leží v blízkosti hraničného prechodu na Slovensko. Biely kríž je krásna rekreačná oblasť, ktorá už so svojou časťou nachádza aj na slovenskom území. Na rozhraní Moravy a Slovenska uvidíte stáť v malej drevenej ohrádke krásny bielo natretý kríž, po ktorom celá oblasť dostala svoje meno. Nájdete tu celý rad krásnych turistický trás vedúcich nezabudnuteľnú prírodou, ktorá vám v lete, ale aj v zime sprostredkujú nezabudnuteľnú prekrásnu prechádzku. V zime si užijú lyžiari dobre zjazdné hrebeňovky.

Pustovne, Soláň a Radhošť

Určite nevynechajte pustovne, ktoré sú jedným so známych horských stredísk v Beskydách a leží 4 km od vrcholu Radhošťa. Je tu lyžiarske stredisko, lanovka a dokonca aj skokanský mostík. Pustevny sú veľkou križovatkou všetkých možných turistických ciest a východiskovým bodom pre krásnu prechádzku priamo po hrebeni Radhošťa. Ak máte radi stará stavení, je tu prichystané prekvapenie, v podobe starej valašskej zvonice a pekný vyhliadkový altánok Cyrilka. Je holý vrch nachádzajúci sa na hlavnom hrebeni Vsetínských vrchov sa nazýva Solan a je krásny v každom ročnom období. Upútajú vás najmä tradičné staré drevenice a úžasná a veľmi rôznorodá príroda. Ide o miesto vhodné pre lyžiarov, bežkárov a turistov. Sneh sa na Solana drží dlho do jari. Radhošť je úžasný vrchol známy predovšetkým svojou sochou Radegasta a krásnou vyhliadkou do krajiny.