Mini sukne je in. Ale ako dlhá a kam ju vziať?

Všetky tri typy sukní, teda dlhá, stredné aj krátka sú v súčasnosti in. Avšak aby ste vždy presne vystihli, ktoré sa hodia pre akú príležitosť, musíte poznať pravidlá nosenia a s čím je daný typ sukne najlepšie kombinovať. Inak si, dámy, zbytočne spôsobíte módne faux pas, a to určite nechcete. 

Na párty sa hodí niečo iné ako do divadla 

Pre každú príležitosť sa hodí trochu iná sukne. Preto sa oplatí mať doma viac sukní rôznych dĺžok. Napríklad do práce si určite nevezmete rovnakú sukňu ako do divadla Rovnako tak na popoludňajšie party s priateľmi neoblečiete to isté ako na formálne obchodnú schôdzku. Aké sukne sa hodí k čomu? 

Vysoké štíhle žene pristane mini 

Krátka mini sukňa sa nehodí pre každú ženu. Preto je potrebná určitá sebakritika. Predpokladom pre jej nosenie sú pekné nohy a skôr štíhlejšie postava. Tieto sukne obopnú boky, zdôrazní pas, odhalí a opticky predĺžia nohy. Na štíhle dlouhonožce bude mini sukňa vždy vyzerať lepšie ako na menšie baculce. Ženy s plnšími tvarmi sa nemusí minisukní zriekať úplne, ale mali by mať súdnosť, kedy model vyzerá dobre a kedy ako opuchnutý vrece. 

Pravidlo dĺžky krátke sukne 

U minisukní tiež platí jedno zásadné pravidlo: Ak spustíte ruku voľne pozdĺž tela, tak koniec vášho prostredníka by mal byť v rovnakej úrovni ako lem minisukne. Kratšie sukne už nie je vhodná, dlhšia je možná podľa ľubovôle. Pravidlo neporušujte, príliš krátka sukňa vyzerá lacno. Tu je dĺžka presne akurát. 

Na večierok áno, do práce nie 

Kam a s čím sa mini sukne hodí? Môžete si ju vziať na party s priateľmi, na večierok, na rande. Vyhnite sa jej ale pri formálnych stretnutiach a spoločenských príležitostiach. Nenoste ju ani do práce alebo na obchodné rokovania. Vezmite si k nej lodičky na podpätku alebo vysoké čižmy. Dobre padne k elegantnému voľnejšiemu aj vypasovanějšímu saku, kabátika krátkemu i dlhšiemu. Dobre ladí s topom, blúzkou či svetrom. V outfitoch má veľmi široké využitie.