SOS. Nemám ideálnu postavu. Čo na seba?

Niekto má vystúpené brucho od prírody a nemôže s tým nič robiť. Keď priberie, tým horšie. Ovšem móda mu celkom šikovne pomôže. Ide len o to vyvarovať sa nohavíc a sukní s pružným pásom alebo viazaných šnúrkou, ktoré túto nepríjemnosť len podtrhnú. Naopak všetko skryjú dlhšiu nariasené šaty alebo sukne strihu písmena A. Klasické nohavice do pásu tmavej farby tiež pomôžu, k tomu sa hodia vypasované sako opatrené jedným radom gombíkov. 

Minisukne sú tabu 

Široké boky a stehná dokážu nejednej žene aj mužovi pekne skomplikovať život. Aj s tým sa ale dá bojovať. Pozornosť odvedie úzka rovná sukňa po kolená v tmavšej farbe, prípadne aj sukne predlžujúce líniu od pásu k bokom, rozširovať by sa ale mala iba veľmi mierne, v podstate len kopírovať líniu tela. Pre dolnú polovicu tela platí jedno pravidlo: tmavé sukne s rovnými strihmi a žiadne ozdobné prvky. Nohavice noste tmavé, klasické s rovným strihom, v žiadnom prípade nevyberajte mrkváče alebo od pása sa rozširujúcej strihmi. Šortky i minisukne sú bohužiaľ tabu. 

Ako skryť veľký zadok? 

Máte pocit, že každý pozerá po vašom veľkom zadku? Skvele vám pomôže tmavá džínsovina. Skúste tu s prímesou streču. A vyhnite sa ozdobám na zadnej časti nohavíc – vreckám, výšivkám. U dám, ktoré nedajú ani ranu bez sukne, opäť pomôžu tmavé puzdrové strihy. Pozadie opticky výrazne zmenší. 

Mohutná lýtka prinášajú problémy 

Silná lýtka prinášajú ťažkosti pri výbere nohavíc. Ak máte je, neobliekajte si legíny, ktoré ich dokážu ešte zväčšiť. Nohavice rovného strihu sú lepšie a pomôžu aj špicatejší topánky so stredne vysokým podpätkom, ideálne ľahko zúženým. Pokiaľ ide o sukne, ak nechcete nosiť vrecia po členky, siahnite po kratších obopnutých sukniach ku kolenám. Sukňa do pol lýtok nie sú vhodné, na váš nedostatok ešte viac upozorní.