Máte viac ako 40? Pozor na módne priestupky

Síce sa hovorí, že móda je o schopnosti sa ukázať, avšak veľkou mierou by sa mala odrážať od nášho veku. Najmä ženy po štyridsiatke chcú vyzerať veľmi mladistvo, aj keď ich vek už môžeme považovať za zrelý. Aj preto by si mali dávať veľký pozor na to, čo konkrétne nosia a ako vo vybranom oblečení vlastne vyzerajú.

Zlá spodná bielizeň

Jednou z najväčších chýb je zle zvolená spodná bielizeň. Ženy po štyridsiatke by už mali vedieť, akú majú veľkosť pŕs a hlavne by si mali priznať, že nohavičky veľkosti XS už im dokonale naozaj nepadnú, aj keď daná spodná bielizeň bude bez švov.

Nie práve pekne pôsobí napríklad spodná bielizeň, ktorá sa zarezáva do kože alebo ktorá niekde tlačí. Nie je to pohodlné ani pre samotnú nositeľku, ale nie je to ani vzhľadné, naopak sa tým vytvárajú skôr nevzhľadné valy bezmilostne ruinujúce aj najmenšiu snahu o štíhlu a pevnú postavu.

Zasadnuté kostýmy

Aj keď sa kostýmy nosia, je iba otázkou, či pristanú aj vám. Záleží vždy na tom, pre aký strih sa rozhodnete. Zatiaľ čo niekedy vám strihovo nemusí práve padnúť, inokedy môžu byť tým najlepším, čo si na seba oblečiete. Pokiaľ však svoju pozornosť zameriame iba na usadené kostýmy, ktoré vyzerajú ako zo starých českých filmov, v ktorých sa mihli nepríjemné úradníčky, potom vám tento kúsok skôr pridá na veku, než vám bude lichotiť.

Aby vám kostým pristal a naopak vám ubral na veku, mali by ste staviť na vyhrnuté rukávy pri saku, prípadne aj na nohavice, ktoré budú dĺžkovo sotva ku členkom.

Prílišné odhalenie

Aj keď sa nosia výrazné rázporky alebo inak vyzývavo strihané módne kúsky, neznamená to, že je to trend povolený pre každého. Je rozdiel medzi tým, či to nosí dvadsaťročná slečna alebo štyridsaťročná žena, ktorej telo už za posledné roky znieslo mnoho. Čiže za zváženie stojí prílišné odhalenie, kam však nespadajú len rázporky alebo veľké výstrihy, ale aj ultra krátke sukne alebo šaty tejto mini dĺžky.