Letné oblečenie má svoje miesto aj v zimnom šatníku

S príchodom klesajúcich teplôt došlo k tomu, že väčšina ľudí začala upratovať svoje letné kúsky hlboko do šatníkov. Lenže aby sme povedali pravdu – to je predsa veľká škoda. Aj letné kúsky majú svoje miesto v zimnom šatníku, aj keď to možno tak nevyzerá na prvý pohľad. Kúzlo totiž tkvie v správnom vrstvenie. Letnému šatníku naozaj nemusí odzvonit hneď, čo sa o slovo začne hlásiť zima.

Aj šaty a sukne sa môžu nosiť v zime

Kým tričká s krátkym si väčšinou v šatníku nechávame (predsa len je môžeme nosiť pod teplým svetrom), najviac utrpí sukne a šaty. Keď teploty začnú klesať k bodu mrazu, väčšina ľudí má tendenciu sukne a šaty skrátka odložiť. Myslia si, že v nich zamrzne počas jedného popoludnia. Lenže pravdou je, že stačí s kúskami len dobre pracovať. Prečo nesiahnuť po pančuchách, ktoré kúsok dokonale doplnia a zaistí, aby nám aj počas mrazivých dní bolo teplo? Navyše sú sukne, ktoré majú tendenciu hriať.

Vesty sa nosia aj v zime

Rovnako tak sa môžu nosiť v zime i vesty. Väčšina ľudí vsádza na vesty na jar a na jeseň, keď je vonku síce teplo, ale nie natoľko, aby sme chodili len s tielkom a krátkym rukávom. S príchodom zimy sa domnievajú, že je na vesty neskoro, ale nie je tomu tak. Vesty sú teraz na výslní, rozhodne je neodkladajte stranou, keď vonku začne panovať zima. Stačí, keď ich len skombinujete s košeľami alebo s tričkami, ktoré majú dlhý rukáv. K tomu potom stačí pridať vysoké čižmy a môžete vyjsť do ulíc.

Kabát na sako. Poznáte tento trend?

Väčšina žien si nerada dáva pod kabát sako. Cíti sa v tom hrubo, navyše sako ani náhodou nevynikne z pod kabáta, mysli si. Lenže spojenie saká a kabátu – to je dnes veľmi vydarená kombinácia. Navyše je to skvelá ochrana pred chladom. Sako ani kabát nepatrí ku kúskom, ktoré by sa zrovna poddávala mrazivým teplotám.