Ambuluwawa Tower ako dominanta Srí Lanky

Srí Lanka je v posledných rokoch naozaj veľmi navštevovaná. Nemôžeme sa tomu čudovať, veď hovoríme o unikátnom mieste, kde sa snúbi krásna príroda, šumiace more a kľud. A presne to ľudia od dovolenky očakávajú. Možno teda ešte trochu dobrodružstva. Avšak aj to na Srí Lanke nájdete. Stačí vyjsť tunajšie dominantu – tou je Ambuluwawa Tower, ktorá je veľmi často označovaná za rozprávkovú veža v oblakoch.

Ambuluwawa Tower je naozaj ihneď rozpoznateľná. Je to možno až pozoruhodná biela špirálovitá veža, ktorá je v tvare kužeľa. Pripomína trochu budhistický chrám alebo stup. Ak by ste sa k nej chceli vydať, každý miestny vám poradí. Presne táto veža je orientačným bodom celého regiónu.

Jediný srílanský vrchol, kde sa snúbi všetky náboženstvá sveta

Ambuluwawa Tower patrí k tomu najzaujímavejšiemu, čo na Srí Lanke uvidíte. A nie je to len preto, že sa jedná o jediný srílanský vrchol. Veža je totiž multi-náboženským centrom čiže schádza sa tu všetky náboženstvá sveta. Či už ste kresťan, budhista alebo hinduistov, nájdete tu svoj chrám, v ktorom sa môžete pomodliť.

Aj keď by vás možno napadlo, že tu dochádza k nepokojom, keď sa tu schádza ľudia rôznych náboženstiev, potom to tak nie je. Je to miesto, ktoré poukazuje na dokonalú harmóniu obyvateľov, či už sú akéhokoľvek vyznania. Je to ukážka toho, že ľudia môžu žiť na rovnakej mieste, aj keď sa ich názory práve voči náboženstvu líšia.

Výlet, ktorý bude stáť za to

Výšľap na kopec, kde sa veža nachádza, naozaj nie je nič náročné. Náročnejší je potom to schodisko, ktoré sa postupne sužuje a ktoré má bezmála päťdesiat metrov. Až ale hore dorazíte, ocitnete sa pred veľkou bránou, do ktorej väčšina ľudí chodí bosá, ale pre turistov to nie je podmienkou. Je však potrebné zaplatiť vstup, ktorý činí 300 rupií na osobu.

Celkový výlet si budete pamätať ako cestu do nebies. A naozaj sa medzi nebesami nejakú chvíľu nachádzať budete. Výhľad je naozaj fantastický a vidíte krásnu prírodu okolo.