Francúzska móda – v čom spočíva?

Niekoľko krajín má svoju vlastnú špecifickú módu, od ktorej sa odráža najnovšie módne trendy danej sezóny. O Francúzsku sa hovorí, že je to krajina s najkrajšími ženami na svete. Vraj je to preto, že tunajšie ženy sú si svoje krásy vedomé a dávajú to najavo – iba vďaka tomuto sebavedomím, ktoré nejde na pohľad vidieť, si to o nich myslí aj ostatní. Je to teda skrátka aj krásne životné moudro, ktoré hovorí, že ak v seba budete veriť, budú vám veriť aj ostatní. Francúzske dámy to veľmi dobre vedia, preto sa nie je čomu diviť, keď sú tak skvelé, aké sú. 

Ich móda je však ešte skvelejšie. Mnoho žien sa iste teraz pýta, čím sa vyznačuje, že je tak vkusná a obľúbená. Francúzska móda dominuje predovšetkým svojou extravaganciou, ktorá sa však prelína aj s jednoduchosťou. Vďaka tomu, že sa vo Francúzsku nachádza veľké množstvo škôl, kde môžu rôzni ľudia študovať návrhárstvo a módny dizajn, sa v tejto krajine rodí tí najznámejší návrhári sveta. Jednotlivé trendy sa teda odvíja len od ich práce. Nie nadarmo sa hovorí, že Francúzsko je mesto módy. 

Už na školách sa pozná, či študent má potenciál vytvoriť svetový módny trend 

Mnoho ľudí si myslí, že sa trendy určujú podľa populárnych módnych trendov, ktoré boli vymyslené a navrhnuté vo Francúzsku. Z časti je to pravda. Rodí sa tu naozaj jedny z najlepšie trendy kúskov, aké kedy zemegule zbadala. Ich návrhári predsa navrhli napríklad mužský oblek. To, že sa má skladať z košele, saká, vesty a nohavíc – to je presne nápad Francúzov. U žien bolo celosvetovo vďaka Francúzsku zavedené, že ženy by mali ukazovať svoju postavu a krivky, a to je možné u formálneho štýlu iba so štíhlym pásom, ktorý možno dosiahnuť napríklad vďaka vypasovaným sakám alebo košeliam. 

Avšak vo Francúzsku sa zrodili aj nápady na obuv, ktoré k módnej brandži neodmysliteľne patrí. Zrodil sa tu nápad obuvi so zaoblenou špicou a podpätkom, vďaka ktorým boli topánky úplne rovnaké. Okrem iného práve z tejto krajiny pochádza teraz najviac preslávenej značky, ktoré majú teraz pobočky v najrôznejších krajinách sveta. Ide napríklad o známy Dior, Promod, Chanel, Louis Vuitton, Chloé alebo napríklad Lacoste.