Súboj odevov: Sveter versus mikina a kardigan. Kto víťazí?

Elegantnejšie pôsobí sveter ako mikina. Cardigan je tak trochu chameleónom medzi oboma. Sveter môže bez ťažkostí doplniť aj menej formálne spoločenský odev, pretože napríklad v USA a Británii bol kvalitný sveter symbolom vzdelaných ľudí pochádzajúcich zo spoločenskej elity. Kto teda má navrch? 

Rebeli dávajú najavo názor 

Aj drahšie a dokonalejšie mikina nebude nikdy pôsobiť ako spoločenský odev. Je to dané nazeraním na mikinu v minulosti, keď sa považovala za rebelantský alebo robotnícky odev. To stále pretrváva aj v dnešnej dobe. Nositelia mikín dávajú ich štýlom, potlačou a nápismi nahlas najavo svoje názory. Trebárs „Som hiphoper“, ak majú hiphopovou mikinu. Nechcú byť šedé myšky, už svojím oblečením dávajú najavo, čo si myslí. 

Ležérne móda stavia na mikine 

Mikina je základom športovo ležérne módy na prechádzku do mesta, na koncert modernej hudby alebo na šport. Ako už bolo povedané, cardigan sa pohybuje na pomedzí oboch týchto pólov. Jednofarebná pletená vesta pôsobí seriózne a v kombinácii s košeľou sa hodí sa pre konzervatívneho úradníka, ktorý chce vyraziť na stretnutie s priateľmi. Ovšem športové pruhované farebné vesty si pokojne a s chuťou oblečú aj nekonvenčné skateboardisté. 

Cardigan je chameleon 

Záleží tiež na tom, čo si kto pod cardigan oblečie. S tričkom ide o veľa neformálne oblečenie určené napríklad do práce, na stretnutie s priateľmi, na vychádzku či na šport. Ovšem decentné cardigan s perfektne strihanou košeľou sa dá zobrať aj k spoločenským nohaviciam a vyraziť napríklad na večeru do lepšieho podniku. Sveter je potom najviac zo všetkých troch odevov. Elegantný sveter môžete vziať do spoločnosti, keď sa zladí s košeľou a sakom. Hodí sa na zimu, na šport. Naproti tomu naša zápolení víťaza nemá. Každý kúsok odevu – sveter, kardigan aj mikina sa hodí k niečomu inému a má v šatníku svoje miesto.